REKLAMA

100 lat temu... Warszawiacy nie mają pojęcia, co dzieje się w Opolu

100-letnia kartka z kalendarza
Data emisji:
2018-10-24 12:30
Czas trwania:
01:56 min.
Udostępnij:

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
24 października 1918 roku. Tego dnia spotkany na ulicy zwykły warszawiak nie umiałby zapewne odpowiedzieć na pytanie, co słychać w Opolu. Wszystko za sprawą osobliwej polityki prowadzonej przez komendę generalną we Wrocławiu, o czym donosił Dziennik Śląski. Wstrzymano wysyłkę gazet do Warszawy.  Rozwiń »
Gazeta Polska pierwsza od kilku miesięcy wysyłaliśmy gazetę polską do Warszawy do tamtejszych redakcji w zamian za gazety warszawskie przed 3 tygodniami poczta zwróciła nam wszystkie przesyłki i wyjaśniła swe postępowanie w jakimś nowym rozporządzeniem komendy generalnej, zalecając jednak, abyśmy w tejże komendy się zwróci, ale niewątpliwie pozwolenie otrzymamy, gdy już 30 września b r. wystosowaliśmy wtedy odnośnie podanie do zastępcy komendy generalnej we Wrocławiu otrzymaliśmy jednak odpowiedź odmowną w następującej treści odpowiadamy, że pozwolenie na wysyłanie druków za granice udzielić nie możemy zdziwienie redaktorów znika wzbudziła też informacja o zatrucie alkoholem pewnych zegarmistrza tutejszego znaleziono bez przytomny go w jego pracowni przy ulicy Wieżowej nr 8 zmarł on, zanim przybył lekarz podobno przyczyną śmierci było zatrucie alkoholem w samym pakcie pijaństwa nie byłoby może, więc dziwnego, gdyby nie w jedno pytanie, skąd ów szczęśliwiec dostał tyle alkoholu w 100 lat niepodległości
Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: 100-LETNIA KARTKA Z KALENDARZA

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium - Radio TOK FM bez reklam: czyli TOK + Muzyka, podcasty z audycji Radia TOK FM oraz podcastowe produkcje oryginalne TOK FM. Tylko teraz w cenie 15 zł za miesiąc. Na zawsze!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA