REKLAMA

Rak piersi - czy dezodorant może być przyczyną?

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2018-10-25 13:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:28 min.
Udostępnij:

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Przewodnik TOK FM na zdrowie. Dzień dobry, Ewa Podolska, dzisiaj ciąg dalszy mitów dotyczących raka piersi. Krąży w sieci informacja, że antyperspiranty zawarte w dezodorantach powodują raka piersi. Tłumaczone jest to tak, że związki glinu stosowane w antyperspirant taki miałby zatykać gruczoły potowe, a to z kolei miałoby prowadzić do powstania w węzłach chłonnych zlokalizowanych pod pachą ognisk nowotworu, który stamtąd miałby atakować piersi.  Rozwiń »
Badania naukowe nie potwierdził tego zjawiska rzeczywistości jest odwrotnie nowotwór piersi powstaje w sutku i stamtąd ewentualnie rozprzestrzenia się, powodując m. in. powiększenie węzłów chłonnych czasami może się zdarzyć, że przy intensywnym używaniu antyperspirantów powstanie pod pachą stan zapalny i pojawią się grudki jeśli pójdziemy z tym do lekarza, a on stwierdzić, że mam powiększone węzły chłonne najpewniej skieruje nas nadal trzeba dać innym mitem jest przekonanie, że kobietom małych piersiach rzadziej chorują na raka i rozmiar biustonosza niema żadnego wpływu na to czy zachorujemy czy nie wielkość biustu zależy od ilości tłuszczu pod skórą biednych, a tkanka tłuszczowa jest zdecydowanie rzadziej źródłem zmian nowotworowych nowotwory piersi powstają w gruczołach piersiowych, czyli tych tkankach, które odpowiadają za dostarczenie mleka noworodkowi więcej jutro przed 4
Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA