REKLAMA

Kary dla Apple, Samsunga i Facebooka

Przewodnik Technologiczny TOK FM
Data emisji:
2018-10-25 18:00
Prowadzący:
Czas trwania:
01:07 min.
Udostępnij:

Kary finansowe dla technologicznych gigantów. Samsung i Apple jako producenci smartfonów zostali ukarani przez włoski urząd antymonopolowy za to, że firmy miały spowalniać produkowane przez siebie sprzęty. Zdaniem urzędu aktualizacje oprogramowania powodowały na sprzęcie poważne dysfunkcje i obniżały wydajność. Rozwiń »

Samsung odpiera zarzuty i zamierza odwołać się od decyzji. Apple póki co nie komentuje, choć jakiś czas temu przyznał się do tego, że celowo modyfikuje oprogramowanie działania iPhona, ale robi to po to - argumentowano - żeby oszczędzać baterię sprzętu. Samsung ma zapłacić 5 milionów euro, a Apple: 10 mln, co nadal nie jest jakimś dużymi kwotami dla tej firmy. Podobnie jak przecież kara zaledwie pół miliona funtów dla Facebooka, zarządzona przez brytyjskie biuro ds. bezpieczeństwa. To reperkusje afery Cambridge Analytica. Gdyby obowiązywało wtedy RODO, kara byłaby wyższa - zaznacza biuro. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Przewodnik technologiczny TOK FM. Karolina Głowacka, dzień dobry. Kary finansowe dla technologicznych gigantów. Samsung i Apple jako producenci smartfonów zostali ukarani przez włoski urząd antymonopolowy za to, że firmy miały spowalniać produkowane przez siebie sprzęty. Zdaniem urzędu aktualizacje oprogramowania powodowały na sprzęcie poważne dysfunkcje i obniżały wydajność. Rozwiń »
Samsung odpiera zarzuty i zamierza odwołać się od decyzji. Apple póki co nie komentuje, choć jakiś czas temu przyznał się do tego, że celowo modyfikuje oprogramowanie działania iPhona, ale robi to po to - argumentowano - żeby oszczędzać baterię sprzętu. Samsung ma zapłacić 5 milionów euro, a Apple: 10 mln, co nadal nie jest jakimś dużymi kwotami dla tej firmy. Podobnie jak przecież kara zaledwie pół miliona funtów dla Facebooka, zarządzona przez brytyjskie biuro ds. bezpieczeństwa. To reperkusje afery Cambridge Analytica. Gdyby obowiązywało wtedy RODO, kara byłaby wyższa - zaznacza biuro.

Do usłyszenia!

Przewodnik technologiczny TOK FM.
Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TECHNOLOGICZNY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA