REKLAMA

Czy mikrofony nas podsłuchują?

Przewodnik Technologiczny TOK FM
Data emisji:
2018-10-31 18:00
Prowadzący:
Czas trwania:
00:58 min.
Udostępnij:

Bezpieczniej jest zakrywać kamerki w swoich laptopach. Choć nieco to pomaga, to nadal nie jesteśmy wtedy w pełni schowani przed wścibskimi firmami czy cyberprzestępcami, np. możemy być podsłuchiwani przez mikrofony w naszych telefonach, czy nawet w telewizorach smart. Rozwiń »

Nie ma tutaj żadnej paranoi, o takiej możliwości rejestrowania dźwięku bez uprzedzenia użytkowników mówi się od dawna. Zresztą, skoro jest pokusa wyłamania się do mikrofonów użytkowników, to ktoś na pewno próbuje to zrobić. Lepiej więc odcinać dostęp różnych aplikacji do naszego mikrofonu, jeśli z nich nie korzystamy. Czy to sprawi, że będziemy w pełni bezpieczni? Wątpliwe. Niestety, jeśli mówimy o naprawdę poufnych sprawach, lepiej robić to z dala od elektroniki. Takie mamy czasy. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Przewodnik technologiczny TOK FM. Karolina Głowacka, dzień dobry. We wczorajszym przewodniku mówiłam o tym, że bezpieczniej jest zakrywać kamerki w swoich laptopach. Choć nieco to pomaga, to nadal nie jesteśmy wtedy w pełni schowani przed wścibskimi firmami czy cyberprzestępcami, np. możemy być podsłuchiwani przez mikrofony w naszych telefonach, czy nawet w telewizorach smart.  Rozwiń »
Nie ma tutaj żadnej paranoi, o takiej możliwości rejestrowania dźwięku bez uprzedzenia użytkowników mówi się od dawna. Zresztą, skoro jest pokusa wyłamania się do mikrofonów użytkowników, to ktoś na pewno próbuje to zrobić. Lepiej więc odcinać dostęp różnych aplikacji do naszego mikrofonu, jeśli z nich nie korzystamy. Czy to sprawi, że będziemy w pełni bezpieczni? Wątpliwe. Niestety, jeśli mówimy o naprawdę poufnych sprawach, lepiej robić to z dala od elektroniki. Takie mamy czasy.

Do usłyszenia!

Przewodnik technologiczny TOK FM.
Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TECHNOLOGICZNY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Aż 60% taniej! Największa obniżka cen TOK FM Premium. Teraz podcastowe produkcje oryginalne, podcasty z audycji TOK FM oraz Radio TOK FM bez reklam z 60% zniżką!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA