REKLAMA

Koniec z niechcianymi SMSami premium w sieciach Play i Orange

Przewodnik Finansowy TOK FM
Data emisji:
2018-11-05 10:50
Czas trwania:
01:45 min.
Udostępnij:

To już niemalże kres jednej z najbardziej nielubianych usług, na jakie można się złapać kiedy korzysta się telefonu komórkowego. Kilka miesięcy temu Play, a teraz Orange wycofał z oferty subskrypcję smsów i mmsów premium, np. z poradami od wróżki, horoskopem czy prognozą pogody. Tego typu smsy są zazwyczaj drogą i przykrą niespodzianką na comiesięcznym rachunku za telefon. Rozwiń »

Na smsach premium duże pieniądze często wyłudzali oszuści. Zdarzało się, że klienci otrzymywali sms z informacją, że właśnie została uruchomiona na ich koncie jakaś dodatkowo płatna usługa premium, i że jeśli chcą ją wyłączyć - muszą wysłać wiadomość pod taki czy inny numer. Tymczasem okazywało się, że to właśnie odesłanie wiadomości pod wskazany numer aktywowało niechcianą i drogą subskrypcję niepotrzebnych wiadomości. Ponieważ takie oszustwa często były skuteczne, na początku tego roku ministerstwo cyfryzacji znowelizowało prawo, wprowadzając automatyczną blokadę smsów premium, jeśli ich koszt dla klienta przekroczył określony limit. Domyślnie określono go na 35 złotych, ale każdy abonent mógł go zmniejszyć do zera.

Decyzje Playa i Orange idą jednak o krok dalej - i przewidują po prostu blokowanie tego typu usług. W końcu wyniki totka czy prognozę pogody każdy może sprawdzić sobie w internecie... Automatycznej blokady nie ma razie trzeci z największych operatorów w Polsce, czyli T-Mobile. Ale klienci tej sieci i tak mogą taką blokadę nałożyć - wystarczy raz wysłać wiadomość sms pod bezpłatny numer. Łatwo znaleźć go na stronie operatora. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik finansowy TOK FM Aleksandra Dziadykiewicz dzień dobry. To już niemalże kres jednej z najbardziej nielubianych usług, na jakie można się złapać kiedy korzysta się telefonu komórkowego. Kilka miesięcy temu Play, a teraz Orange wycofał z oferty subskrypcję smsów i mmsów premium, np. z poradami od wróżki, horoskopem czy prognozą pogody. Tego typu smsy są zazwyczaj drogą i przykrą niespodzianką na comiesięcznym rachunku za telefon. Rozwiń »
 Na smsach premium duże pieniądze często wyłudzali oszuści. Zdarzało się, że klienci otrzymywali sms z informacją, że właśnie została uruchomiona na ich koncie jakaś dodatkowo płatna usługa premium, i że jeśli chcą ją wyłączyć - muszą wysłać wiadomość pod taki czy inny numer. Tymczasem okazywało się, że to właśnie odesłanie wiadomości pod wskazany numer aktywowało niechcianą i drogą subskrypcję niepotrzebnych wiadomości.  Ponieważ takie oszustwa często były skuteczne, na początku tego roku ministerstwo cyfryzacji znowelizowało prawo, wprowadzając automatyczną blokadę smsów premium, jeśli ich koszt dla klienta przekroczył określony limit. Domyślnie określono go na 35 złotych, ale każdy abonent mógł go zmniejszyć do zera.  

Decyzje Playa i Orange idą jednak o krok dalej - i przewidują po prostu blokowanie tego typu usług. W końcu wyniki totka czy prognozę pogody każdy może sprawdzić sobie w internecie... Automatycznej blokady nie ma razie trzeci z największych operatorów w Polsce, czyli T-Mobile. Ale klienci tej sieci i tak mogą taką blokadę nałożyć - wystarczy raz wysłać wiadomość sms pod bezpłatny numer. Łatwo znaleźć go na stronie operatora. 

Przewodnik finansowy TOK FM. Te i inne audycje możesz odsłuchać na tokfm. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK FINANSOWY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Podcastowe produkcje oryginalne, podcasty z audycji TOK FM oraz Radio TOK FM bez reklam z 40% zniżką! Dobrego słuchania w 2023!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA