REKLAMA

100 lat temu... Powstało nowoczesne państwo litewskie

100-letnia kartka z kalendarza
Data emisji:
2018-11-02 12:30
Prowadzący:
Czas trwania:
01:48 min.
Udostępnij:

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Drugiego listopada 1918 roku powstało nowoczesne Państwo Litewskie. Ogłoszono niepodległość i przekształcono dotychczasowe Królestwo Litwy w Republikę. Z drugiej strony 2 listopada 1918 roku mogliśmy przeczytać w obwieszczeniu publicznym nr 42 dodatku Dziennika Urzędowego ministerstwo bezpieczeństwa, że: Rozwiń »

Na żądanie Konrada Stefana Maciejewskiego studentka Uniwersytetu zam. w Łodzi przy ulicy Składowej 19 i ja Woźny Sądu Okręgowego w Warszawie Franciszek Borowski wzywam panią Józefę schodach kibiców Maciejowska ułożone studenta, który miejsce pobytu jest nieznany ażeby po upływie roku od dnia pierwszej publikacji niniejszego pozwu wstawiła się na audiencji Ewangelicko reformowanego są w dół w Warszawie na Miodowej 13 zazwyczaj odbywającego swe posiedzenia w pierwszy czwartek pokaźny pierwszym następują wisząca tam sprawnie odpowiedziała na zarzuty męża, który żądać będzie rozwiązanie małżeństwa zawartego 11 stycznia 1915 roku w Ostrobramską i parafii między kolorowym Stefan Maciejowski, a Józef Chodakiewicz z winy żony z tytułu złośliwego opuszczenia na zasadzie art. 151 prawa w małżeństwie ostrzega się o skutkach z łączności 100 lat niepodległości
Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: 100-LETNIA KARTKA Z KALENDARZA

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA