REKLAMA

Na rowerze podczas jesiennej słoty

Przewodnik Drogowy TOK FM
Data emisji:
2018-11-13 11:00
Prowadzący:
Czas trwania:
01:39 min.
Udostępnij:

Dobrze się ubierz, opuść nieco siodełko i... załóż maseczkę przeciwsmogową, ale nie rezygnuj z jazdy na rowerze w jesienne dni. Rozwiń »

Te osoby, którym jesienno-zimowa słota jednak nie przeszkadza jeździć na rowerze - i słusznie, gratulacje - to też powinny pamiętać o paru sprawach. Ubiór, najlepiej kilkuwarstwowy, które w razie czego można zdjąć lub założyć, ubrania przylegające do ciała powinny być z materiałów oddychających. Środkowe warstwy ocieplające, a zewnętrzna chroniąca przed deszczami i wiatrem, rękawiczki, czapka to sprawa podstawowa: palce oraz głowa są najbardziej narażone na chłód. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Przewodnik drogowy TOK FM. Krzysztof Woźniak, dzień dobry. Te osoby, którym jesienno-zimowa słota jednak nie przeszkadza jeździć na rowerze - i słusznie, gratulacje - to też powinny pamiętać o paru sprawach. Ubiór, najlepiej kilkuwarstwowy, które w razie czego można zdjąć lub założyć, ubrania przylegające do ciała powinny być z materiałów oddychających. Środkowe warstwy ocieplające, a zewnętrzna chroniąca przed deszczami i wiatrem, rękawiczki, czapka to sprawa podstawowa: palce oraz głowa są najbardziej narażone na chłód. Rozwiń »
Mówiąc o ubiorze niestety nie sposób nie wspomnieć o maseczkach przeciwsmogowych. Co prawda jadąc na rowerze przyczyniamy się do mniejszego zanieczyszczenia powietrza, to z racji większego wysiłku głębiej oddychamy i więcej zanieczyszczeń pobieramy. Nie ma co się wstydzić noszenia takiej maseczki, zwłaszcza w dzisiejszych czasach.

Co do techniki jazdy, teraz polecam kilka zmian: możemy nieco niżej ustawić siodełko, dzięki temu obniżymy środek ciężkości, to będzie pomocne w utrzymaniu równowagi, szczególnie w wietrzne dni. Zwalniamy też, zwłaszcza przed skrzyżowaniami dróg oraz w miejscach, gdzie ruch pieszych i rowerzystów jest współdzielony.

Apel do kierujących samochodami: rowerzystów trzeba wyprzedzać przynajmniej z metrowym odstępem. Wiatr plus dodatkowy podmuch to dla nich bardzo niebezpieczne zjawisko.

Pozdrawiam, przewodnik drogowy tok fm.

Te i inne audycje możesz odsłuchać na tokfm.pl.
Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK DROGOWY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Słuchaj podcastów TOK FM bez reklam. Teraz wszystkie pakiety TOK FM Premium 40% taniej!

KUP TERAZ 40% taniej

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NULL
Array