REKLAMA

Co zrobić, gdy smog jest duży, a my musimy wyjść z domu?

Przewodnik Smogowy
Data emisji:
2018-11-13 06:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:54 min.
Udostępnij:

Co zrobić, gdy za oknem wisi smog? Po pierwsze: rada w istocie banalna - jeśli nie musimy wychodzić, to nie wychodźmy. Postarajmy się korzystać z komunikacji miejskiej. Unikajmy najbardziej zatłoczonych ulic. Możemy skorzystać z maski antysmogowe. Specjalne maski z filtrem hepa przydadzą się szczególnie w dni, których wskaźniki zanieczyszczenia wskazują powyżej 200 mg na metr sześcienny. Przed zakupem zobaczmy, czy maska skutecznie blokuje drobne pyły. Najlepiej sprawdzą się te o oznaczeniu p3. Dostępna na rynku maski antysmogowe kosztują około 100 zł. Dobry model potrafi zatrzymać do 100% zanieczyszczeń. Rozwiń »

Jeżeli nie chcemy nosić maseczki, starajmy się oddychać zawsze przez nos. Jest on naszym naturalnym filtrem. Nad spacerami, bieganiem, jazdą na rowerze należy się zastanowić. Może zmieńmy trasę na taką, gdzie jest większy przewiew. Pamiętajmy też, że na przedmieściach w zabudowie jednorodzinnej jest często znacznie gorzej niż w mieście. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Ewa Podolska. Dzisiaj garść porad praktycznych: co zrobić, gdy za oknem wisi smog? Po pierwsze: rada w istocie banalna - jeśli nie musimy wychodzić, to nie wychodźmy. Postarajmy się korzystać z komunikacji miejskiej. Unikajmy najbardziej zatłoczonych ulic. Możemy skorzystać z maski antysmogowe. Specjalne maski z filtrem hepa przydadzą się szczególnie w dni, których wskaźniki zanieczyszczenia wskazują powyżej 200 mg na metr sześcienny. Przed zakupem zobaczmy, czy maska skutecznie blokuje drobne pyły. Najlepiej sprawdzą się te o oznaczeniu p3. Dostępna na rynku maski antysmogowe kosztują około 100 zł. Dobry model potrafi zatrzymać do 100% zanieczyszczeń. Rozwiń »
Jeżeli nie chcemy nosić maseczki, starajmy się oddychać zawsze przez nos. Jest on naszym naturalnym filtrem. Nad spacerami, bieganiem, jazdą na rowerze należy się zastanowić. Może zmieńmy trasę na taką, gdzie jest większy przewiew. Pamiętajmy też, że na przedmieściach w zabudowie jednorodzinnej jest często znacznie gorzej niż w mieście. 

Zadbajmy o swoją dietę: witaminy A, C, E oraz selen pomagają zneutralizować nadmiar wolnych rodników w organizmie, które powstają na skutek oddychania zanieczyszczonym powietrzem. Częściej myjmy ręce i twarz. Drobinki i pyły mogą być groźne nie tylko dla naszych dróg oddechowych, ale również dla skóry i włosów, więc najlepiej zaraz po powrocie do domu skoczmy pod prysznic i zmyjmy z siebie zanieczyszczenie.

Przewodnik smogowy od poniedziałku do piątku przed siódmą rano. Słuchajcie także państwo naszych informacji o stanie powietrza, codziennie w radiu TOK FM o ósmej i szesnastej. Przewodnik smogowy.
Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK SMOGOWY

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Podcasty TOK FM oraz radio TOK+Muzyka bez reklam - teraz 60% taniej w promocji Black Friday!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA