REKLAMA

Alexa Amazona będzie świadkiem w procesie sądowym

Przewodnik Technologiczny TOK FM
Data emisji:
2018-11-14 18:00
Prowadzący:
Czas trwania:
01:05 min.
Udostępnij:

Maszyna była świadkiem morderstwa, ale bez zgody swoich twórców nic nie mogła ujawnić. Brzmi to trochę jak science-fiction, tyle że dzieje się właśnie teraz. Świadkiem była Alexa - asystentka głosowa Amazona, zainstalowana w głośniku Eco. Alexa tak ma, że słucha cały czas, w końcu wywołuje się ją głosowym poleceniem. Rozwiń »

To stałe słuchanie może być kontrowersyjne, ale okazało się ważne dla śledczych. Głośnik znajdował się w domu, w którym w zeszłym roku doszło do morderstwa. To było w Stanach Zjednoczonych. Amazon nie chciał ujawnić zarejestrowanych danych, póki nie otrzymał stosownego postanowienia sądu. To właśnie nastąpiło. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Przewodnik technologiczny TOK FM. Karolina Głowacka, dzień dobry. Maszyna była świadkiem morderstwa, ale bez zgody swoich twórców nic nie mogła ujawnić. Brzmi to trochę jak science-fiction, tyle że dzieje się właśnie teraz. Świadkiem była Alexa - asystentka głosowa Amazona, zainstalowana w głośniku Eco. Alexa tak ma, że słucha cały czas, w końcu wywołuje się ją głosowym poleceniem.  Rozwiń »
To stałe słuchanie może być kontrowersyjne, ale okazało się ważne dla śledczych. Głośnik znajdował się w domu, w którym w zeszłym roku doszło do morderstwa. To było w Stanach Zjednoczonych. Amazon nie chciał ujawnić zarejestrowanych danych, póki nie otrzymał stosownego postanowienia sądu. To właśnie nastąpiło. To bardzo ciekawe zagadnienie, bo przecież w momencie wydania nakazu można przeszukać czyjeś mieszkanie, co nikogo nie dziwi, ale pozyskiwanie danych cyfrowych przez policję budzi już inne emocje. Z kolei dla służb to jest bardzo ważna sprawa, bo w przeciwieństwie do naocznych świadków, Alexa nie powinna się przecież pomylić w zeznaniach. 

Do usłyszenia.

Przewodnik technologiczny TOK FM,
Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TECHNOLOGICZNY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA