REKLAMA

Połączenia telefoniczne z kraju do kraju będą tańsze

Przewodnik Finansowy TOK FM
Data emisji:
2018-11-20 11:00
Czas trwania:
01:22 min.
Udostępnij:

Po zmianach w roamingu, dzięki którym za rozmowy wykonywane zagranicą płacimy nie więcej niż w kraju, przyszedł czas na uregulowanie kolejnych spraw na rynku połączeń telekomunikacyjnych. Parlament Europejski przegłosował pakiet zmian, które między innymi mają ograniczyć koszty połączeń i smsów z własnego kraju za granicę. Maksymalny koszt takiego połączenia ustalono na 19 eurocentów, a wiadomości sms - na 6 eurocentów. Zmiany najpierw musi jeszcze zaakceptować Rada Europejska, ale z tym problemów być nie powinno. Górne limity zaczną obowiązywać w maju przyszłego roku. Rozwiń »

Sam pakiet telekomunikacyjny to jednak nie tylko cennik, ale również inne ułatwienia i większe bezpieczeństwo dla użytkowników smartfonów. Zwiększono np. wymogi dotyczące szyfrowania danych przesyłanych przez popularne komunikatory. Pakiet przewiduje także usługę "odwrotnego numeru 112" - czyli jeśli zdarzy się jakaś poważna sytuacja kryzysowa czy katastrofa, obywatele będący w zasięgu sieci komórkowej otrzymają informacje o tym co się stało i co należy dalej robić. Pakiet mobilizuje także państwa członkowskie, by ułatwiały rozwój superszybkiej sieci internetowej 5G - tak, by najpóźniej w 2020 roku w każdym państwie przynajmniej jedno duże miasto było taką siecią objęte. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Aleksandra Dziadykiewicz, dzień dobry. Po zmianach w roamingu, dzięki którym za rozmowy wykonywane zagranicą płacimy nie więcej niż w kraju, przyszedł czas na uregulowanie kolejnych spraw na rynku połączeń telekomunikacyjnych. Parlament Europejski przegłosował pakiet zmian, które między innymi mają ograniczyć koszty połączeń i smsów z własnego kraju za granicę. Maksymalny koszt takiego połączenia ustalono na 19 eurocentów, a wiadomości sms - na 6 eurocentów. Zmiany najpierw musi jeszcze zaakceptować Rada Europejska, ale z tym problemów być nie powinno. Górne limity zaczną obowiązywać w maju przyszłego roku. Rozwiń »
Sam pakiet telekomunikacyjny to jednak nie tylko cennik, ale również inne ułatwienia i większe bezpieczeństwo dla użytkowników smartfonów. Zwiększono np. wymogi dotyczące szyfrowania danych przesyłanych przez popularne komunikatory. Pakiet przewiduje także usługę "odwrotnego numeru 112" - czyli jeśli zdarzy się jakaś poważna sytuacja kryzysowa czy katastrofa, obywatele będący w zasięgu sieci komórkowej otrzymają informacje o tym co się stało i co należy dalej robić. Pakiet mobilizuje także państwa członkowskie, by ułatwiały rozwój superszybkiej sieci internetowej 5G - tak, by najpóźniej w 2020 roku w każdym państwie przynajmniej jedno duże miasto było taką siecią objęte.
Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK FINANSOWY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA