REKLAMA

Cukrzyca typu 2 - Polacy nie potrafią leczyć się ruchem i dietą!

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2018-11-19 13:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:35 min.
Udostępnij:

Listopad jest miesiącem, gdy mówi się więcej niż zwykle o cukrzycy, ponieważ w jego połowie przypada światowy dzień walki z cukrzycą. Stąd dzisiaj o leczeniu cukrzycy typu drugiego. Niestety, coraz więcej osób na nią choruje. Wśród osób po sześćdziesiątym piątym roku życia chora jest co piąta. Rozwiń »

Przyczyna główna za dużo jemy i za mało się ruszamy, czyli wynika stąd bardzo prosty wniosek: leczenie tego typu cukrzycy powinno się zacząć od zmiany diety, aktywności fizycznej. Takie są wytyczne towarzystw diabetologicznych na całym świecie. Po pół roku, gdy nie ma postępu w leczeniu, powinny być włączane leki. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Przewodnik TOK FM na zdrowie. Dzień dobry, Ewa Podolska. Listopad jest miesiącem, gdy mówi się więcej niż zwykle o cukrzycy, ponieważ w jego połowie przypada światowy dzień walki z cukrzycą. Stąd dzisiaj o leczeniu cukrzycy typu drugiego. Niestety, coraz więcej osób na nią choruje. Wśród osób po sześćdziesiątym piątym roku życia chora jest co piąta. Rozwiń »
Przyczyna główna za dużo jemy i za mało się ruszamy, czyli wynika stąd bardzo prosty wniosek: leczenie tego typu cukrzycy powinno się zacząć od zmiany diety, aktywności fizycznej. Takie są wytyczne towarzystw diabetologicznych na całym świecie. Po pół roku, gdy nie ma postępu w leczeniu, powinny być włączane leki. Choć zasada dieta plus ruch wydaje się być bardzo prosta, jednak Polakom przychodzi to bardzo ciężko. Garstka listy, którzy potrafią wytrwać w tej zmianie. Stąd w Polsce lekarz z reguły od razu ordynuje leki. Chodzi o to, by jeśli pacjent nie był w stanie zachować diety i leczyć się ruchem, zapobiec powikłaniom, które mogłoby wystąpić z powodu zbyt wysokiego poziomu cukru we krwi przez te pół roku. Podaje się leki, które wzmacniają wydzielanie insuliny, zmniejszają oporność na nią, hamują wchłanianie glukozy w jelitach oraz zwiększają wydalanie cukru z moczem.

Przypomnijmy: stan przedcukrzycowy to 100 do 125 mg na decylitr. Powyżej 125 to już cukrzyca. Więcej jutro przed 14.
Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Słuchaj podcastów TOK FM bez reklam. Wybierz pakiet "Aplikacja i WWW" i słuchaj wygodniej z telefonu!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA