REKLAMA

Aplikacja do tłumaczenia rozmów na żywo

Przewodnik Technologiczny TOK FM
Data emisji:
2018-11-21 18:00
Prowadzący:
Czas trwania:
01:19 min.
Udostępnij:

Google translate to bezpłatne narzędzie na urządzenia mobilne, które pozwala na szybkie tłumaczenie na wiele języków. W trybie online możliwe jest nawet tłumaczenie rozmów na żywo, czyli mówimy coś po polsku, aplikacja tłumaczy nasz głos w wybranym języku, rozmówca to słyszy, odpowiada w swoim języku, aplikacja tłumaczy z powrotem na głos na język Polski. Uwaga, tryb tłumaczenie rozmów działa tylko na najpopularniejsze języki. Rozwiń »

Przy czym ważne: jeśli jedziemy za granicę, a wtedy najpewniej najbardziej przyda nam się aplikacja, to nie musimy zużywać internetu mobilnego i ryzykować dużych rachunków. Możemy uprzednio ściągnąć interesujące nas języki na telefon i korzystać z tłumaczenia w trybie offline. Zadziała to dla tekstu pisanego i tłumaczenia na żywo obrazków. Właśnie, bo to jest hit tej aplikacji, czyli tłumaczenie obrazu widzianego przez wasz aparat. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Przewodnik technologiczny TOK FM. Karolina Głowacka, dzień dobry. Pewnie słyszeliście o aplikacji Google translate. To bezpłatne narzędzie na urządzenia mobilne, które pozwala na szybkie tłumaczenie na wiele języków. W trybie online możliwe jest nawet tłumaczenie rozmów na żywo, czyli mówimy coś po polsku, aplikacja tłumaczy nasz głos w wybranym języku, rozmówca to słyszy, odpowiada w swoim języku, aplikacja tłumaczy z powrotem na głos na język Polski. Uwaga, tryb tłumaczenie rozmów działa tylko na najpopularniejsze języki. Rozwiń »
Przy czym ważne: jeśli jedziemy za granicę, a wtedy najpewniej najbardziej przyda nam się aplikacja, to nie musimy zużywać internetu mobilnego i ryzykować dużych rachunków. Możemy uprzednio ściągnąć interesujące nas języki na telefon i korzystać z tłumaczenia w trybie offline. Zadziała to dla tekstu pisanego i tłumaczenia na żywo obrazków. Właśnie, bo to jest hit tej aplikacji, czyli tłumaczenie obrazu widzianego przez wasz aparat: np. widzicie niezrozumiałe oznaczenia na drzwiach. Z uruchomioną aplikacją i włączoną w nim funkcją aparat najeżdżacie na interesujący was obszar i już - na ekranie telefonu pojawi się tłumaczenie. Google translate - bezpłatna aplikacja Androida i ios.

Do usłyszenia!

Przewodnik technologiczny TOK FM.
Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TECHNOLOGICZNY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA