REKLAMA

Jak zmieniać prawo by ograniczać smog?

Przewodnik Smogowy
Data emisji:
2018-11-19 06:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:46 min.
Udostępnij:

Gdybyśmy mieli efektywnie walczyć ze smogiem, nie wystarczą regulacje dotyczące węgla. Należałoby zmienić prawo w kilku kwestiach, choćby tych dotyczących ruchu samochodowego w miastach. A mamy kogo naśladować: w Paryżu od 2017 roku obowiązuje zakaz poruszania się autami wyprodukowanymi przed 1997 rokiem od poniedziałku do piątku w godzinach od ósmej do dwudziestej. Do centrum miast mają także zakaz wjazdu w weekendy diesle. A plany są takie, że w 2024 roku ma zostać wprowadzony zakaz ruchu dla wszystkich pojazdów z silnikami diesla. Do 2030 roku na ulicach Paryża w ogóle ma nie być samochodów spalinowych. Rozwiń »

Także inne duże miasta europejskie: Berlin, Hamburg, Monachium, Bruksela wprowadzają ograniczenia ruchu dla samochodów z silnikami diesla, które nie spełniają najnowszych norm. W Paryżu, Atenach, Madrycie i Meksyku również podjęto decyzję, że najpóźniej do 2025 roku pojawi się zakaz poruszania. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Przewodnik smogowy. Dzień dobry, Ewa Podolska. Gdybyśmy mieli efektywnie walczyć ze smogiem, nie wystarczą regulacje dotyczące węgla. Należałoby zmienić prawo w kilku kwestiach, choćby tych dotyczących ruchu samochodowego w miastach. A mamy kogo naśladować: w Paryżu od 2017 roku obowiązuje zakaz poruszania się autami wyprodukowanymi przed 1997 rokiem od poniedziałku do piątku w godzinach od ósmej do dwudziestej. Do centrum miast mają także zakaz wjazdu w weekendy diesle. A plany są takie, że w 2024 roku ma zostać wprowadzony zakaz ruchu dla wszystkich pojazdów z silnikami diesla. Do 2030 roku na ulicach Paryża w ogóle ma nie być samochodów spalinowych. Rozwiń »
Także inne duże miasta europejskie: Berlin, Hamburg, Monachium, Bruksela wprowadzają ograniczenia ruchu dla samochodów z silnikami diesla, które nie spełniają najnowszych norm. W Paryżu, Atenach, Madrycie i Meksyku również podjęto decyzję, że najpóźniej do 2025 roku pojawi się zakaz poruszania. Dziś w Londynie natomiast obowiązuje opłata ekologiczna: za wjazd do centrum starszych, emitujących więcej spalin samochodów, kierowcy muszą zapłacić 10 funtów. U nas pomysł, by samorządy mogły wprowadzać opłaty za wjazd najbardziej kopcących samochodów do centrum miasta na razie upadły.

Przewodnik smogowy od poniedziałku do piątku przed 7. Zapraszamy także państwa do wysłuchania naszych informacji o stanie powietrza po ósmej i 16.

Przewodnik smogowy.
Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK SMOGOWY

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Wszystkie audycje, kiedy chcesz! Teraz TOK FM Premium 30% taniej: podcastowe produkcje oryginalne, Radio TOK FM bez reklam i podcasty z audycji. Nie zwlekaj, słuchaj wygodniej!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA