REKLAMA

Sans Forgetica - czcionka, która pomaga w skupieniu się (powtórka)

Przewodnik Technologiczny TOK FM
Data emisji:
2018-11-22 18:00
Prowadzący:
Czas trwania:
01:06 min.
Udostępnij:

Kto ma kłopoty w skupieniu się na tekście? No właśnie, sprawa jest coraz powszechniejsza. Część osób ma z tym szczególną trudność, gdy tekst jest na ekranie, a nie wydrukowany. Grupa naukowców i grafików z australijskiego Uniwersytetu RMIT przygotowała czcionkę, który ma pomagać w zapamiętywaniu czytanego tekstu. Rozwiń »

Korzystając z z nauk kognitywnych zaprojektowali czcionkę, która nadal jest czytelna, ale dzięki pewnym przeszkadzajkom wymusza na nas dodatkowe skupienie się. Czcionka nazywa się Sans Forgetica i jest pochylona w lewo, a w literach brakuje małych fragmentów. Pierwsze wrażenia: działa, zmusza do uważniejszej lektury. Pytanie, czy nasze niezwykle plastyczne mózgi nie przyzwyczają się szybko do takiej czcionki? Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Przewodnik technologiczny TOK FM. Karolina Głowacka, dzień dobry. Kto ma kłopoty w skupieniu się na tekście? No właśnie, sprawa jest coraz powszechniejsza. Część osób ma z tym szczególną trudność, gdy tekst jest na ekranie, a nie wydrukowany. Grupa naukowców i grafików z australijskiego Uniwersytetu RMIT przygotowała czcionkę, który ma pomagać w zapamiętywaniu czytanego tekstu.
Rozwiń » style="font-size: 12.8px; background-color: rgb(255, 255, 255);">
Korzystając z z nauk kognitywnych zaprojektowali czcionkę, która nadal jest czytelna, ale dzięki pewnym przeszkadzajkom wymusza na nas dodatkowe skupienie się. Czcionka nazywa się Sans Forgetica i jest pochylona w lewo, a w literach brakuje małych fragmentów. Pierwsze wrażenia: działa, zmusza do uważniejszej lektury. Pytanie, czy nasze niezwykle plastyczne mózgi nie przyzwyczają się szybko do takiej czcionki? 

W każdym razie można spróbować. Czcionka dostępna do bezpłatnego ściągnięcia na: SansForgetica.rmit, a także jako rozszerzenie do Chrome'a. 

Do usłyszenia!

Przewodnik technologiczny TOK FM.
Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TECHNOLOGICZNY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POSŁUCHAJ RÓWNIEŻ

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

W maju TOK FM Premium 40% taniej. Podcastowe produkcje oryginalne, Radio TOK FM bez reklam i podcasty z audycji.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA