REKLAMA

Ciąg dalszy porad, jak chronić zwierzęta przed skutkami smogu

Przewodnik Smogowy
Data emisji:
2018-11-23 06:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:37 min.
Udostępnij:

Ciąg dalszy tematu smog, a zwierzęta. Jak im pomóc, by chronić przed skutkami smogu? Najlepiej byłoby wyprowadzić się z nimi w dziewicze tereny. Dla nich dobre i dla nas. Ale, ponieważ to mało realne, to posłuchajmy lekarzy weterynarii, którzy zalecają zakrapiać oczy psa sztucznymi łzami każdorazowo po spacerze, żeby wypłukać czynniki mechaniczne, które mogą powodować podrażnienie worka spojówkowego. Warto też po spacerze spłukiwać z psa zanieczyszczenia. Szczególnie dotyczy to tych zwierząt, które mają problemy ze skórą. Rozwiń »

Aby zapobiec skutkom stresu oksydacyjnego - podobnie jak u ludzi przyczynia się do wielu chorób - trzeba psu podawać karmę bogatą w przeciwutleniacze, takie jak witaminy C i E - redukują ryzyko uszkodzeń komórkowych, luteinę - podnosi zdolność organizmu do samoregeneracji w obliczu infekcji, taurynę - wspomaga właściwości przeciwutleniające limfocytów, beta-karoten i likopen. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Dzień dobry, Ewa Podolska. Ciąg dalszy tematu smog, a zwierzęta. Jak im pomóc, by chronić przed skutkami smogu? Najlepiej byłoby wyprowadzić się z nimi w dziewicze tereny. Dla nich dobre i dla nas. Ale, ponieważ to mało realne, to posłuchajmy lekarzy weterynarii, którzy zalecają zakrapiać oczy psa sztucznymi łzami każdorazowo po spacerze, żeby wypłukać czynniki mechaniczne, które mogą powodować podrażnienie worka spojówkowego. Warto też po spacerze spłukiwać z psa zanieczyszczenia. Szczególnie dotyczy to tych zwierząt, które mają problemy ze skórą. Rozwiń »
Aby zapobiec skutkom stresu oksydacyjnego - podobnie jak u ludzi przyczynia się do wielu chorób - trzeba psu podawać karmę bogatą w przeciwutleniacze, takie jak witaminy C i E - redukują ryzyko uszkodzeń komórkowych, luteinę - podnosi zdolność organizmu do samoregeneracji w obliczu infekcji, taurynę - wspomaga właściwości przeciwutleniające limfocytów, beta-karoten i likopen. 

Nawiasem mówiąc uwagi o karmie dla psa, odnosząc się też do naszej diety antysmogowej. A maseczki antysmogowe to kwestia nastawienia do masek w ogóle. Jeśli my zaczynamy je nosić, za chwilę włożymy je zwierzętom. Na razie robią to Chińczycy.

Przewodnik smogowy codziennie przed siódmą rano od poniedziałku do piątku. Zapraszamy także do słuchania naszych informacji o stanie powietrza o ósmej i 16.

Przewodnik smogowy.
Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK SMOGOWY

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Wszystkie audycje, kiedy chcesz! Teraz TOK FM Premium 30% taniej: podcastowe produkcje oryginalne, Radio TOK FM bez reklam i podcasty z audycji. Nie zwlekaj, słuchaj wygodniej!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA