REKLAMA

Kamerka w laptopie - zasłać czy nie zasłaniać? (powtórka)

Data emisji:
2018-11-27 18:00
Audycja:
Przewodnik Technologiczny TOK FM
Prowadzący:
Czas trwania:
01:11 min.
Udostępnij:

Widzieliście zapewne, a na pewno słyszeliście, że niektórzy zasłaniają mechanicznie kamerki swoich laptopów. Po co? Można by pomyśleć jak nie jesteśmy prezesami banków czy znanymi aktorami, kogo miałoby interesować podglądanie nas? No cóż, może interesować. Atakujący może nagrać wideo, zrobić nam zdjęcia, a potem nas np. szantażować albo bez naszej wiedzy upubliczniać fotografię gdzieś w ciemnych zakątkach internetu. Może nawet wyłączyć światełko w kamerce, także nie zorientujemy się, że jest uruchomiona, więc lepiej zasłaniać - Mark Zuckerberg tak robi.

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Przewodnik technologiczny TOK FM. Karolina Głowacka, dzień dobry. Widzieliście zapewne, a na pewno słyszeliście, że niektórzy zasłaniają mechanicznie kamerki swoich laptopów. Po co? Można by pomyśleć jak nie jesteśmy prezesami banków czy znanymi aktorami, kogo miałoby interesować podglądanie nas? No cóż, może interesować. Atakujący może nagrać wideo, zrobić nam zdjęcia, a potem nas np. szantażować albo bez naszej wiedzy upubliczniać fotografię gdzieś w ciemnych zakątkach internetu. Może nawet wyłączyć światełko w kamerce, także nie zorientujemy się, że jest uruchomiona, więc lepiej zasłaniać - Mark Zuckerberg tak robi. Rozwiń »
Do tego celu posłuży nam zwykła taśma, a często jako gratisy dodawane są specjalne zaślepki na kamerki. Niektórzy producenci laptopów dodali już domyślnie wbudowane osłonki. No dobrze, można powiedzieć: wszystko fajnie, jesteśmy nieco bezpieczniejsi, ale co z aparatami w telefonach, a przede wszystkim z mikrofonami? O tym w jutrzejszym odcinku przewodnika.

Do usłyszenia!

Przewodnik technologiczny TOK FM.
Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TECHNOLOGICZNY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

POPULARNE

DOSTĘP PREMIUM

Słuchaj wszystkich audycji Radia TOK FM kiedy chcesz i jak chcesz - na stronie internetowej i w aplikacji mobilnej!!

Dostęp Premium

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA