REKLAMA

Sposoby na oblodzoną szybę auta

Przewodnik Drogowy TOK FM
Data emisji:
2018-11-28 11:00
Prowadzący:
Czas trwania:
01:41 min.
Udostępnij:

Maty ochronne, chemiczne odmrażacze lub ogrzewanie postojowe - to sposoby na oblodzone szyby. Jednak zawsze warto mieć dobrą skrobaczkę i rękawiczki.

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Przewodnik drogowy TOK FM. Krzysztof Woźniak, dzień dobry. Wczoraj przestrzegałem, żeby nie zeskrobywać lodu z szyb przy włączonym silniku w samochodzie - to może skończyć się mandatem. To jak w miarę łatwo poradzić sobie z zamarzniętą szybą? Najlepiej nie dopuścić do powstania lodu na nich. Dla osób nieposiadających garażu lub wiaty rynek niesie pomoc w postaci mat ochronnych. Są takie przykrywające tylko przednią szybę, ale i też chroniące boczne. Przed ułożeniem maty proszę pamiętać o tym, żeby szyba była sucha. Rozwiń »
Jeśli jednak maty nie dla nas, to rynek również służy: odmrażaczami na bazie alkoholu. To niedrogie środki, które po kilku minutach od ich spryskania zdecydowanie ułatwią usuwanie lodu z szyby. Niektórzy co prawda stosują domowe roztwory na bazie octu i wody lub alkoholu i wody. Ten pierwszy odradzałbym: ocet to dość silny kwas, który poza rozmrażaniem lodu może wpłynąć na lakier na karoserii auta. Dostępne na rynku odmrażacze kosztują na tyle niedużo, że nie warto oszczędzać i ryzykować.

Niezależnie czy przy użyciu odmrażacz czy niezbędna jest skrobaczka, którą usuniemy breję z szyby. Nie polecam tego robić przy użyciu kart płatniczych: nic z tym nie wskóramy poza zniszczeniem karty.

Jeśli nie dla nas skrobanie nawet przy pomocy skrobaczek, to możemy zainwestować w ogrzewanie postojowe - włączy się o wskazanej godzinie, dzięki czemu i szyba będzie bez lodu i cieplej w samochodzie. Ale to już niemały wydatek. Pozdrawiam!

Przewodnik drogowy tok fm. Te i inne audycje możesz odsłuchać na tokfm.pl.
Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK DROGOWY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Podcasty TOK FM oraz radio TOK+Muzyka bez reklam - teraz 40% taniej w zimowej promocji!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA