REKLAMA

Smog to nie tylko problem Polski

Przewodnik Smogowy
Data emisji:
2018-11-26 06:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:31 min.
Udostępnij:

Dziś o smogu w kontekście globalnym, To dlatego że po poprzednich złych doniesieniach mam ochotę powiedzieć: nie my jedni cierpimy, są tacy, co mają jeszcze gorzej. Co prawda wątpliwej jakości to pocieszenie, ale przytoczmy kilka faktów. Dane opracowane przez Światową Organizację Zdrowia dotyczą 4300 miast na świecie. Wynika z nich, że 9 na 10 osób oddycha zanieczyszczonym powietrzem. Jeszcze do niedawna to Chiny były utożsamiane z najwyższym poziomem smogu. W tej chwili Indie wyprzedziły Chiny. Pekin, który był w czołówce, obecnie nie znajduje się już nawet wśród 100 najbardziej zanieczyszczonych miast świata. Działania antysmogowe prowadzone w Chinach doprowadziły do tego, że między 2013, a 2016 rokiem poziom smogu w badanych przez WHO 62 chińskich miastach spadł średnio o 30%. Z 20 najbardziej zanieczyszczonych miast na świecie 15 znajduje się w Indiach. Pozostałe kraje znajdujące się na tej liście to: Arabia Saudyjska, Bhutan, Serbia, Kamerun i Egipt.

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Dzień dobry, Ewa Podolska. Dziś o smogu w kontekście globalnym, To dlatego że po poprzednich złych doniesieniach mam ochotę powiedzieć: nie my jedni cierpimy, są tacy, co mają jeszcze gorzej.  Co prawda wątpliwej jakości to pocieszenie, ale przytoczmy kilka faktów. Dane opracowane przez Światową Organizację Zdrowia dotyczą 4300 miast na świecie. Wynika z nich, że 9 na 10 osób oddycha zanieczyszczonym powietrzem. Jeszcze do niedawna to Chiny były utożsamiane z najwyższym poziomem smogu. W tej chwili Indie wyprzedziły Chiny. Pekin, który był w czołówce, obecnie nie znajduje się już nawet wśród 100 najbardziej zanieczyszczonych miast świata. Działania antysmogowe prowadzone w Chinach doprowadziły do tego, że między 2013, a 2016 rokiem poziom smogu w badanych przez WHO 62 chińskich miastach spadł średnio o 30%. Z 20 najbardziej zanieczyszczonych miast na świecie 15 znajduje się w Indiach. Pozostałe kraje znajdujące się na tej liście to: Arabia Saudyjska, Bhutan, Serbia, Kamerun i Egipt. Rozwiń »
Przewodnik smogowy od poniedziałku do piątku w przed siódmą rano. Zapraszam także państwa do słuchania naszych informacji o stanie powietrza po ósmej i szesnastej.

Przewodnik smogowy.
Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK SMOGOWY

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Wszystkie audycje, kiedy chcesz! Teraz TOK FM Premium 30% taniej: podcastowe produkcje oryginalne, Radio TOK FM bez reklam i podcasty z audycji. Nie zwlekaj, słuchaj wygodniej!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA