REKLAMA

Nie lubisz swojego urzędu skarbowego? A może jest w porządku? Napisz o tym w ankiecie!

Przewodnik Finansowy TOK FM
Data emisji:
2018-12-06 11:00
Czas trwania:
01:55 min.
Udostępnij:

Nie lubisz swojego urzędu skarbowego? A może zaskoczył Cię czymś pozytywnym? No to o tym opowiedz! Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja skarbowa do 28 grudnia zbierają opinie podatników o pracy urzędów. Przygotowano ankietę, którą można wypełnić anonimowo - i dotyczy ona jakości obsługi bezpośrednio przy okienkach w urzędach skarbowych. Można zgłosić swoje uwagi, żale czy pomysły odnośnie poprawy komfortu podatników. Resort zapewnia, że wszystkie głosy będą dla nie go ważne, więc liczy na odzew ze strony interesantów. Rozwiń »


Podobnie wszystkie głosy mają być ważne i brane pod uwagę w innych konsultacjach, które właśnie wystartowały. Te dotyczą całkowicie nowego podatku, jaki od stycznia zaistnieje w polskim systemie - czyli exit tax. To podatek, który zapłacą firmy ale także osoby fizyczne, które będą chciały przeprowadzić się ze swoim majątkiem zagranicę. Exit tax będzie opłatą od dochodów od niezrealizowanych zysków - czyli tych, które polski fiskus straci przez to, że ktoś będzie chciał przenieść firmę zagranicę. Ponieważ to całkowita nowość, która zresztą budzi bardzo dużo kontrowersji, resort finansów chce zebrać pytania, które nasuwają się przedsiębiorcom i ekspertom, by na tej podstawie przygotować później podatkowe objaśnienia. Uwagi i pytania można przysłać do ministerstwa mailem lub tradycyjną pocztą. Resort czeka na nie do 21 grudnia. Ministerstwo planuje także przynajmniej jedno spotkanie z podatnikami. I niektórzy w tym momencie dopowiadają, że szkoda, że fiskus nie był aż tak skłonny do rozmowy i wysłuchiwania uwag przed wprowadzeniem exit tax do systemu podatkowego. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Przewodnik finansowy TOK FM. Aleksandra Dziadykiewicz, dzień dobry. Nie lubisz swojego urzędu skarbowego? A może zaskoczył Cię czymś pozytywnym? No to o tym opowiedz! Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja skarbowa do 28 grudnia zbierają opinie podatników o pracy urzędów. Przygotowano ankietę, którą można wypełnić anonimowo - i dotyczy ona jakości obsługi bezpośrednio przy okienkach w Rozwiń » urzędach skarbowych. Można zgłosić swoje uwagi, żale czy pomysły odnośnie poprawy komfortu podatników. Resort zapewnia, że wszystkie głosy będą dla nie go ważne, więc liczy na odzew ze strony interesantów.

Podobnie wszystkie głosy mają być ważne i brane pod uwagę w innych konsultacjach, które właśnie wystartowały. Te dotyczą całkowicie nowego podatku, jaki od stycznia zaistnieje w polskim systemie - czyli exit tax. To podatek, który zapłacą firmy ale także osoby fizyczne, które będą chciały przeprowadzić się ze swoim majątkiem zagranicę. Exit tax będzie opłatą od dochodów od niezrealizowanych zysków - czyli tych, które polski fiskus straci przez to, że ktoś będzie chciał przenieść firmę zagranicę. Ponieważ to całkowita nowość, która zresztą budzi bardzo dużo kontrowersji, resort finansów chce zebrać pytania, które nasuwają się przedsiębiorcom i ekspertom, by na tej podstawie przygotować później podatkowe objaśnienia. Uwagi i pytania można przysłać do ministerstwa mailem lub tradycyjną pocztą. Resort czeka na nie do 21 grudnia. Ministerstwo planuje także przynajmniej jedno spotkanie z podatnikami. I niektórzy w tym momencie dopowiadają, że szkoda, że fiskus nie był aż tak skłonny do rozmowy i wysłuchiwania uwag przed wprowadzeniem exit tax do systemu podatkowego.

Przewodnik finansowy TOK FM.

Te i inne audycje możesz odsłuchać na tokfm.pl.
Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK FINANSOWY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Wszystkie audycje, kiedy chcesz! Teraz TOK FM Premium 30% taniej: podcastowe produkcje oryginalne, Radio TOK FM bez reklam i podcasty z audycji. Nie zwlekaj, słuchaj wygodniej!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA