REKLAMA

Żylaki - połóżmy się z nogami do góry!

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
06-12-2018 13:50 (Powtórka: 31-12-2020)
Prowadzący:
Czas trwania:
01:35 min.
Udostępnij:

W tym tygodniu przewodnik medyczny doradza, co robić, a czego nie robić, jeśli chcemy dbać o nasze żyły, tak, by minimalizować powstanie i rozwój żylaków. Wrogiem żył są samonośne pończochy i uciskające podkolanówki lub skarpety z mocnym ściągaczem. Ale uwaga, jeżeli mamy skłonność do żylaków, bo w naszej rodzinie występują lub już zaczęły nam się tworzyć, powinniśmy nosić lecznicze podkolanówki i rajstopy. One też uciskają nogę, lecz w sposób kontrolowany. Wtedy wspomagają pompę mięśniową, która pompuje krew w górę, do serca. Jednak by spełniły swoją rolę, muszą być dobrane indywidualnie. Lekarz, najlepiej specjalista, określi rozmiar i siłę ucisku. Są jej 4 klasy. Należy zakładać rano przed wstaniem z łóżka na leżąco i nosić cały dzień.

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Przewodnik TOK FM Na zdrowie. Dzień dobry, Ewa Podolska. W tym tygodniu przewodnik medyczny doradza, co robić, a czego nie robić, jeśli chcemy dbać o nasze żyły, tak, by minimalizować powstanie i rozwój żylaków. Wrogiem żył są samonośne pończochy i uciskające podkolanówki lub skarpety z mocnym ściągaczem. Ale uwaga, jeżeli mamy skłonność do żylaków, bo w naszej rodzinie występują lub już zaczęły nam się tworzyć, powinniśmy nosić lecznicze podkolanówki i rajstopy. One też uciskają nogę, lecz w sposób kontrolowany. Wtedy wspomagają pompę mięśniową, która pompuje krew w górę, do serca. Jednak by spełniły swoją rolę, muszą być dobrane indywidualnie. Lekarz, najlepiej specjalista, określi rozmiar i siłę ucisku. Są jej 4 klasy. Należy zakładać rano przed wstaniem z łóżka na leżąco i nosić cały dzień. Rozwiń »
Jest też jedna bardzo prosta rzecz, którą możemy zrobić dla naszych żył: kilka razy w ciągu dnia połóżmy się na 3-5 minut z nogami do góry. Powinny się znaleźć powyżej serca. Zróbmy nożyce, kółeczka. W nocy podczas snu nogi powinny znajdować się na poziomie serca. Nie śpijmy więc na wysokich poduszkach. 

Przewodnik medyczny od poniedziałku do piątku przed 14.

Przewodnik TOK FM na zdrowie.
Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Słuchaj podcastów TOK FM bez reklam. Wybierz pakiet "Aplikacja i WWW" i słuchaj wygodniej z telefonu!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA