REKLAMA

Wyłączcie wygładzanie ruchu w filmach - apeluje Tom Cruise

Przewodnik Technologiczny TOK FM
Data emisji:
2018-12-07 18:00
Prowadzący:
Czas trwania:
01:06 min.
Udostępnij:

Weekend idzie - będzie więcej czasu na obejrzenie dobrego filmu. Oglądajcie je dobrze - apelują filmowcy z Hollywood - oglądajcie je tak, jak zostały nakręcone, a nie z włączonymi tymi wszystkimi upłynnieniami ruchu w telewizorach. Zupełnie poważnie, jakiś czas temu był list otwarty reżyserów, apelujących wręcz o likwidację tych funkcji. Teraz o ich wyłączanie w czasie oglądania filmów apeluje m. in. Tom Cruise. Rozwiń »

O co cały hałas? O popularną funkcję ukrytą pod nazwami ruch flow motion i tym podobne. Ich włączenie spowoduje dodanie w istotny sposób klatek filmu, które nigdy nie zostały nagrane. Ruch jest superpłynny, co świetnie wygląda w grach, broni się przy oglądaniu sportu, ale w przypadku filmów może powodować efekt komiczny, a na pewno jeinfantylizuje. Stąd określenie: efekt opery mydlanej. Funkcję można łatwo wyłączyć w ustawieniach telewizora. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Przewodnik technologiczny TOK FM. Karolina Głowacka, dzień dobry. Weekend idzie - będzie więcej czasu na obejrzenie dobrego filmu. Oglądajcie je dobrze - apelują filmowcy z Hollywood - oglądajcie je tak, jak zostały nakręcone, a nie z włączonymi tymi wszystkimi upłynnieniami ruchu w telewizorach. Zupełnie poważnie, jakiś czas temu był list otwarty reżyserów, apelujących wręcz o likwidację tych funkcji. Teraz o ich wyłączanie w czasie oglądania filmów apeluje m. in. Tom Cruise. Rozwiń »
O co cały hałas? O popularną funkcję ukrytą pod nazwami ruch flow motion i tym podobne. Ich włączenie spowoduje dodanie w istotny sposób klatek filmu, które nigdy nie zostały nagrane. Ruch jest superpłynny, co świetnie wygląda w grach, broni się przy oglądaniu sportu, ale w przypadku filmów może powodować efekt komiczny, a na pewno jeinfantylizuje. Stąd określenie: efekt opery mydlanej. Funkcję można łatwo wyłączyć w ustawieniach telewizora.

Do usłyszenia!

Przewodnik technologiczny TOK FM.
Zwiń «

DOSTĘP PREMIUM

Posłuchaj o tym, co ważne w TOK FM Premium. Teraz podcastowe produkcje oryginalne, podcasty z audycji TOK FM oraz Radio TOK FM bez reklam 40% taniej! Bądź na bieżąco.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA

Najnowsze Podcasty

W tym miejscu będą pojawiać się wszystkie nowe podcasty z Twoich ulubionych audycji.

Wystarczy, że zaznaczysz, które audycje Cię interesują.

Ustaw obserwowane audycje
REKLAMA
REKLAMA