REKLAMA enova

BLIK będzie międzynarodowy i zbliżeniowy!

Data emisji:
2018-12-31 11:00
Audycja:
Przewodnik Finansowy TOK FM
Czas trwania:
00:56 min.
Udostępnij:

Polski BLIK - wychodzi zagranicę. System płatności mobilnych, z którego korzysta coraz większa liczba osób, będzie wspierany przez organizację Mastercard. Spółka PSP, czyli operator Blika oraz Mastercard podpisały umowę o strategicznej współpracy. Już wkrótce użytkownicy tego systemu będą mogli płacić za zakupy w niektórych zagranicznych sklepach internetowych. Ale to niejedyna nowość. W połowie przyszłego roku płatność Blikiem będzie możliwa także zbliżeniowo, i to we wszystkich punktach na całym świecie, które przyjmują bezstykowe płatności Mastercarda. Blik zbliżeniowy działać ma również na telefonach z systemem operacyjnym iOS.

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Przewodnik finansowy TOK FM. Aleksandra Dziadykiewicz, dzień dobry. Polski BLIK wychodzi zagranicę. System płatności mobilnych, z którego korzysta coraz większa liczba osób, będzie wspierany przez organizację Mastercard. Spółka PSP, czyli operator Blika oraz Mastercard podpisały umowę o strategicznej współpracy. Już wkrótce użytkownicy tego systemu będą mogli płacić za zakupy w niektórych zagranicznych sklepach internetowych.

Ale to niejedyna nowość. W połowie przyszłego roku płatność Blikiem będzie możliwa także zbliżeniowo, i to we wszystkich punktach na całym świecie, które przyjmują bezstykowe płatności Mastercarda. Blik zbliżeniowy działać ma również na telefonach z systemem operacyjnym iOS.
Rozwiń »
Przewodnik finansowy TOK FM. Te i inne audycje możesz odsłuchać na tokfm.pl.
Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK FINANSOWY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

enova

POPULARNE

enova
PARTNER SERWISU enova

DOSTĘP PREMIUM

Słuchaj podcastów TOK FM bez reklam. W aplikacji mobilnej i na stronie. Z pakietem "Aplikacja i WWW" podcasty TOK FM zawsze pod ręką!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA enova
REKLAMA enova