REKLAMA

Jak zmywać z siebie smog?

Przewodnik Smogowy
Data emisji:
2018-12-14 06:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:47 min.
Udostępnij:

Zanieczyszczenia wnikając w nią powodują niekorzystne zmiany. Skóra się szybciej starzeje, przebarwia, pojawia się atopowe zapalenie skóry, trądzik, czy też inne defekty. Jak sobie z tym radzić? Po pierwsze, oczywiście, gdy wracam do domu, powinniśmy umyć twarz. Ale uwaga: wystarczy mechaniczne zmyć zanieczyszczenia. Nie ma potrzeby używania mocniejszych środków - wręcz przeciwnie: mogłoby zaszkodzić, zmywając ochronny płaszcz wodno-tłuszczowy. Rozwiń »

Naturalne pH przywróci skórze tonik. Oprócz oczyszczania skóry w walce ze skutkami smogu bardzo ważne jest jej nawilżanie. Substancje o właściwościach nawilżających, działają dwojako: po pierwsze wnikają do warstwy rogowej i wiążą wodę w naskórku, wydzielą kwas hialuronowy, mocznik, kwas mlekowy, glicerynę, glikol. Po drugie, uszczelniają barierę ochronną skóry i tu zastosowanie mają fizjologiczne lipidy np. ceramidy, trójglicerydy, fosfolipidy i kwasy tłuszczowy. W składach kosmetyków warto też szukać hydrolizatów proteinowych, zwłaszcza hydrolizatów protein pszenicy, ryżu, soi czy jedwabiu. Pozostają one na powierzchni skóry, co sprawia, że są dobrymi surowcami nawilżającymi. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Dzień dobry, Ewa Podolska. Wczoraj powiedzieliśmy o tym, jak smog niszczy skórę. Zanieczyszczenia wnikając w nią powodują niekorzystne zmiany. Skóra się szybciej starzeje, przebarwia, pojawia się atopowe zapalenie skóry, trądzik, czy też inne defekty. Jak sobie z tym radzić? Po pierwsze, oczywiście, gdy wracam do domu, powinniśmy umyć twarz. Ale uwaga: wystarczy mechaniczne zmyć zanieczyszczenia. Nie ma potrzeby używania mocniejszych środków - wręcz przeciwnie: mogłoby zaszkodzić, zmywając ochronny płaszcz wodno-tłuszczowy. Rozwiń »
Naturalne pH przywróci skórze tonik. Oprócz oczyszczania skóry w walce ze skutkami smogu bardzo ważne jest jej nawilżanie. Substancje o właściwościach nawilżających, działają dwojako: po pierwsze wnikają do warstwy rogowej i wiążą wodę w naskórku, wydzielą kwas hialuronowy, mocznik, kwas mlekowy, glicerynę, glikol. Po drugie, uszczelniają barierę ochronną skóry i tu zastosowanie mają fizjologiczne lipidy np. ceramidy, trójglicerydy, fosfolipidy i kwasy tłuszczowy. W składach kosmetyków warto też szukać hydrolizatów proteinowych, zwłaszcza hydrolizatów protein pszenicy, ryżu, soi czy jedwabiu. Pozostają one na powierzchni skóry, co sprawia, że są dobrymi surowcami nawilżającymi.

Podsumowując: jeśli mieszkamy w miejscu, w którym zanieczyszczenie powietrza jest duże i przekracza normy, musimy dbać o naszą skórę w dwójnasób.

Przewodnik smogowy od poniedziałku do piątku przed 7 rano. Zapraszamy także do słuchania naszych informacji o stanie powietrza o 8 i 16.

Przewodnik smogowy.

Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK SMOGOWY

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Z Dostępem Premium TOK FM odsłuchasz każdy podcast! Nie czekaj, zacznij słuchać wygodniej z pakietem "Aplikacja i WWW".

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA