REKLAMA

Kobiety na Twitterze mają trudniej

Przewodnik Technologiczny TOK FM
Data emisji:
2018-12-20 18:00
Prowadzący:
Czas trwania:
00:59 min.
Udostępnij:

Sztuczna inteligencja na zlecenie Amnesty International przeanalizowała 14,5 miliona tweetów wysyłanych przez rok do 778 kobiet pełniących funkcje publiczne: dziennikarek, polityczek. Ponad 7% skierowanych do nich tweetów zostało określone jako "problematyczne" albo wprost obraźliwe. Co więcej, kobiety nie białe były o 34% bardziej narażone na bycie obrażoną niż kobieta o jasnym kolorze skóry. Rozwiń »

Sztuczna inteligencja wiedziała, czego szukać dzięki pracy ponad 6000 wolontariuszy Castrol patrol, którzy wcześniej zaznaczali, który tweet uznają za obraźliwy, a który nie. W ten sposób stworzono odpowiednie algorytmy. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Przewodnik technologiczny TOK FM. Karolina Głowacka, dzień dobry. Sztuczna inteligencja na zlecenie Amnesty International przeanalizowała 14,5 miliona tweetów wysyłanych przez rok do 778 kobiet pełniących funkcje publiczne: dziennikarek, polityczek. Ponad 7% skierowanych do nich tweetów zostało określone jako "problematyczne" albo wprost obraźliwe. Co więcej, kobiety nie białe były o 34% bardziej narażone na bycie obrażoną niż kobieta o jasnym kolorze skóry. Rozwiń »
Sztuczna inteligencja wiedziała, czego szukać dzięki pracy ponad 6000 wolontariuszy Castrol patrol, którzy wcześniej zaznaczali, który tweet uznają za obraźliwy, a który nie. W ten sposób stworzono odpowiednie algorytmy.

Amnesty International zauważa, że przemoc słowna stosowane częściej wobec kobiet może powodować autocenzurę albo nawet wycofywanie się kobiet z tego typu aktywności publicznej.

Do usłyszenia.

Przewodnik technologiczny TOK FM.
Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TECHNOLOGICZNY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Słuchaj podcastów TOK FM bez reklam. Wybierz pakiet "Aplikacja i WWW" i słuchaj wygodniej z telefonu!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA