REKLAMA

"Profesor Dębski walczył sam. Na dodatek z otwartą przyłbicą."

Analizy
Data emisji:
2018-12-20 17:20
Audycja:
Prowadzący:
Czas trwania:
03:56 min.
Udostępnij:

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Audycja Analizy, Agata Kowalska przy mikrofonie. Jak państwo na pewno wiedzą, wielu sędziów broni teraz konstytucji. Protestują, bo władza polityczna łamie prawo. Publiczne manifestowanie oporu wymaga odwagi, zwłaszcza, gdy spotyka się z represjami. Z takimi represjami spotykają się sędziowie, ale sędziom kibicują obywatele, okazują im ogromne społeczne wsparcie. Dlaczego o tym mówię? Rano dowiedzieliśmy się o śmierci prof. Romualda Dębskiego, ginekologa, położnika, częstego gościa Radia TOK FM, również programu Analizy. Rozwiń »
Prof. Romuald Dębski przestrzegał przepisów ustawy o planowaniu rodziny w prof. Romuald Dębski przestrzegał przepisów ustawy o planowaniu rodziny Polki z całego kraju przyjeżdżały do niego o pomoc, bo wiedziały, że on uszanuje ich decyzje i pomoże bezpiecznie legalnie przerwać aborcje w nie będzie, jakiego koledzy po fachu upokarzał ignorował wpychał w podziemie aborcyjne albo jak prof. Chazan jemu podobni wskazywał wprost na cierpienie w jednocześnie profesor damskim nie był zwolennikiem liberalizacji ustawy antyaborcyjnej i wprost mówił, że aborcja to zło i że wolałby w ogóle nie przeprowadzać zabiegów, a odmowa, z którą z jego strony spotkała się pani Alicja 1000 co wprowadziła tamtą sprawę aż do Strasburga Polska przegrała wtedy. Tyle że pan prof. Dębski do końca bronił tamtej decyzji medycznej decyzji o odmowie przeprowadzenia aborcji.

W Polsce potrzeba odwagi w i żeby przestrzegać przepisów ustawy o planowaniu rodziny trzeba odwagi, żeby przeprowadzać należyte badania prenatalne u niej w razie wskazania przerywać ciążę, bo w Polsce to łamanie ustawy o planowaniu rodziny jest normą odsyłanie pacjentek z kwitkiem oszukiwanie ich ogłoszeniem moratorium na aborcję to przychodzi lekarzom i szpitalom bez trudu jest nielegalne i absolutnie bezkarne.

Więc jeszcze raz powtórzę przestrzeganie przepisów ustawy o planowaniu rodziny wymaga w Polsce odwagi prof. Romuald Dębski tę odwagę miał.

Jeszcze większej odwagi potrzeba by o takiej postawie publicznie mówić trzeba dzielności wewnętrznej, żeby ogłosić, że szanuje się prawo, że szanuje się prawa kobiet i gdy to potrzebne pomaga im się bezpiecznie legalnie przerwać ciąży prof. Romuald Dębski tę odwagę miał niezmordowanie i jak raz mitu powiedział radiu do znudzenia udzielał wywiadów nie chciał miał dbałość, ale wciąż odwiedzą media, bo jak powiedział nikt inny tego nie robi miał rację od lat zamówieniu o aborcji i za przeprowadzanie aborcji spotykały pana profesora i jego rodzinę hejt pogróżki i fizyczna przemoc atakowano jego i jego dom Zatorza przestrzegał prawa rzeszy obywateli wsparły sędziów i walce o praworządność rzeszy obywateli same walczą o praworządność prof. Dębski walczył sam na dodatek z otwartą przyłbicą dlatego bardzo będziemy go brakowało i obawiam się, że nie zostawił następcy bądź następczyni i że wraz z prof. Dębskim znika bez mieć bezpieczne miejsce dla kobiet, które chciałyby same decydować o swoim zdrowiu życiu to wizja panie profesorze.
Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: ANALIZY

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA