REKLAMA

100 lat temu ... W Nowym Sączu szerzy się epidemia hiszpanki

100-letnia kartka z kalendarza
Data emisji:
2018-12-20 12:30
Prowadzący:
Czas trwania:
01:38 min.
Udostępnij:

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
20 grudnia 1918 roku, piątek. W "Monitorze polskim" czytamy niepokojące informacje. Goniec w regionie donosi, że w nowym Sączu szerzy się w zastraszający sposób epidemia Hiszpanki. Codziennie umiera kilkanaście osób.  Rozwiń »
Druga depesza we wczorajszym posiedzeniu rady miasta Krakowa fizyk dr Janiszewski wykazał w swym sprawozdaniu, że w Krakowie szerzy się w sposób zastraszający epidemia tyfusu plamistego śmiertelność w grudniu wynosiła 8 % dzienniki donoszą, że epidemia tyfusu wybuchła w więzieniu sądu karnego pandemia Hiszpanki miała gigantyczną skalę zmarło co najmniej 20  000 000 osób inne szacunki mówią o znacznie większych liczbach jeśli chodzi o tyfus to i on zebrał ogromne żniwo w mieście podczas wojny w wyniku choroby zmarły 3  000 000 osób, zmieniając temat 20 grudnia w Genewie odbyła się manifestacja ku czci niepodległej Polski jeśli wierzyć nowej Gazecie manifestacji wzięło udział władze genewskiej oraz konsulowie amerykański francuski angielski włoski serbski brazylijski z prasy dowiadujemy się też o proteście prasę 20 grudnia do Warszawy wyjechała reputację przedstawicieli dzienników i pism krakowskich Lwowskich i prowincjonalnej celem doręczenia rządowi protestu przeci w podwyższeniu taryfy pocztowej przesyłek gazetowych mój straszny zawsze wiatr w oczy wiał 100 lat nie
Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: 100-LETNIA KARTKA Z KALENDARZA

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Słuchaj podcastów TOK FM bez reklam. Skorzystaj z 40% rabatu, wybierz pakiet "Aplikacja i WWW" i słuchaj wygodniej z telefonu!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA