REKLAMA

100 lat temu... Kto leczył polskich żołnierzy?

100-letnia kartka z kalendarza
Data emisji:
2018-12-23 12:30
Prowadzący:
Czas trwania:
01:47 min.
Udostępnij:

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
23 grudnia 1918 rok. Nowa gazeta wychodząca w Warszawie dokonuje przeglądu prasy i oto co czytamy: pt. "Gdzie nasze Samarytanki?" znajdujemy w sobotnim Kurierze warszawskim aż nadto słuszne uwagi w sprawie, która już od dawna gorszą opinię społeczną.  Rozwiń »
Autora artykułu pisze m. in. zdawałoby się, że z chwilą, gdy zamiast sołdatów rosyjskich żołnierzy w Polsce zapełnić szpitale warszawskie nasz Samarytanin w zapłonie jak wielka pochodni, a jednak zapytajcie lekarzy szpitala w nasze pełne jest chory żołnierz lekarzy i pacierze uginają się pod ciężarem pracę szpitalnej ani na euro do pomocy po starannej opiece nie może być mowy czasem nie ma komu podać lekarstwa bez opatrunki są po 4 dni nie zmieniamy czasem ktoś niedoświadczony pomagać mu się przy operacji lub zastrzyki brać morfinę Peter arszenik i robi to niedbale 2 wieki, ryzykując lekarzy i wyrządzając krzywdy tym polskim żołnierzom, którzy chyba na własnej ziemi w najczulszą winni znaleźć opiekę co się stało, gdzie wy jesteście Samarytanka Polski już u nas naprawdę wszystko jest tylko modą sezonową nawet miłość bliźniego Czyż, który się lubić listami dziękczynnym Rosjan Czerkiesów odszczepieńców Finów startów i Kirgizów wy, który jeszcze były pociechom pomocą ratunkiem dla obcych dopuścić do tego, aby w szpitalach warszawskich umarli żołnierze polscy, bo nie ma komu czuwać nad chorymi
Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: 100-LETNIA KARTKA Z KALENDARZA

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium - Radio TOK FM bez reklam: czyli TOK + Muzyka, podcasty z audycji Radia TOK FM oraz podcastowe produkcje oryginalne TOK FM. Tylko teraz w cenie 15 zł za miesiąc. Na zawsze!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA