REKLAMA

Prędkość Św. Mikołaja

Przewodnik Drogowy TOK FM
Data emisji:
2018-12-24 11:00
Prowadzący:
Czas trwania:
01:38 min.
Udostępnij:

Żeby w noc przywieźć prezenty dzieciom, sanie Św. Mikołaj muszą przemieszczać się z prędkością 6 mln. 480 tys. km/h. Ile to daje czasu na rozłożenie prezentów pod choinką? Posłuchajcie.

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Przewodnik drogowy TOK FM, Krzysztof Woźniak, dzień dobry. W przewodnikach drogowych często mówię o prędkości, dziś też będzie o niej, ale w nieco magicznym wymiarze i z przymrużeniem oka. Mianowicie o prędkości Świętego Mikołaja.  Rozwiń »
Jak wiemy Święty Mikołaj ma bardzo mało czasu na odwiezienie prezentów wszystkim grzecznym dzieciom zakładam, że nie tylko dzieciom, pod jaką prędkością musi to zrobić zależy od wielu czynników i trzeba uśrednić, więc przyjmijmy, że do rozdania jest ponad 500  000 000 podatników w każdym gospodarstwie domowym zostawi wszy prezenter podaje 170  000 000 miejsc do odwiedzenia musi to zrobić w nocy, czyli około 12 godzin jeśli dobrze wykorzysta strefy czasowej będzie poruszać się ze Wschodu na zachód po jego nocy wydłuży się do 24 godzin, ale to dalej bardzo mało czasu, żeby było to wykonalne to renifery muszą rozpędzić sanie do prędkości uwaga 6  480  000 km / h w żaden fotoradar ani miernik policyjne nie zanotuje takiej prędkości taka szybkość poruszania się reniferów daje możliwość odwiedzenia 2 tysięcy domów na sekundę to oznacza, że Mikołaj ma mniej niż 1 sekundy na wskoczenie do komina wstawienie prezentów pod choinkę zjedzenie ciastka radosny okrzyk Kochanowo i ruszenie w dalszą drogę no ale to jak właśnie on życzę radosnych rodzinnych, ale przede wszystkim bezpiecznych świąt pozdrawiam przewodnik drogowy i tokfm PL w te i inne audycje możesz odsłuchać na tokfm
Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK DROGOWY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA