REKLAMA

100 lat temu ... W Lublinie wyszedł pierwszy numer dwutygodnika satyrycznego "Śmiech"

100-letnia kartka z kalendarza
Data emisji:
2018-12-24 12:30
Prowadzący:
Czas trwania:
01:34 min.
Udostępnij:

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Wigilia 1918 roku, wtorek, 100 lat temu. W Lublinie wyszedł pierwszy numer dwutygodnika humorystyczno-satyrycznego "Śmiech", a w nim wierszyk poruszający kwestie zawsze aktualne.  Rozwiń »
Na marginesie odezwy Moraczewskiego o karę za agitację przeci w gabinetom wolno jest pisać, że nasz rząd jest rządem epokowym wolnych głosić wszędzie stąd, że jest jedynym zdrowym i dolnej wpisać, że w blasku wzór stroju się Polska nowa, bo szkodliwego aktywisty cóż niech żyje wolność słowa wolno jest pisać, że już czas, by szaty zedrzeć z panów, że Paliwoda czy też las to własność wszystkich Stanów rzeczy czerwieni wolno pisać dam to barwa narodowa, a wszystko inne podłych kłamstw i niech żyje wolność słowa rządowi hrywny wolno zbierać zachęceni grozi kara, lecz tylko wielu nie chce znać to o tym, pisać gwar w październiku 2 w 3 lata nie bez nut w lesie pod kątem chowa za carów klub i teraz klub niech żyje wolność słowa 100 lat niepodległą
Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: 100-LETNIA KARTKA Z KALENDARZA

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Posłuchaj o tym, co ważne w TOK FM Premium. Teraz podcastowe produkcje oryginalne, podcasty z audycji TOK FM oraz Radio TOK FM bez reklam 40% taniej! Bądź na bieżąco.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA