REKLAMA

100 lat temu... Paderewski przypływa do Gdańska

100-letnia kartka z kalendarza
Data emisji:
2018-12-25 12:40
Prowadzący:
Czas trwania:
01:34 min.
Udostępnij:

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
25 grudnia 1918 roku, środa, Boże Narodzenie. Na pokładzie brytyjskiego krążownika Concorde do Gdańska przybywa Ignacy Paderewski, na statek wsiadł w Kopenhadze jego podróż była monitorowana przez prasę.  Rozwiń »
M. in . przez Kurier poznański, który miał stały kontakt w telegraficznym ze swoim kopenhaskiej korespondentem Paderewski jutro pojawi się w Poznaniu co wywoła manifestację patriotyczną i będzie 1 z impulsów do wybuchu 27 grudnia powstania Wielkopolskiego ale zanim to tu nasze rozważania świąteczne również Kurier poznański po latach długich niewoli po raz pierwszy Polska święta Bożego Narodzenia obchodzi swobodne wolne, wyciągając ramiona rozkurczu Sky BenQ Jutrzence nowego życia dziennik Śląski im bardziej wprost religijnie po 4 latach trwogi cierpień pozwolił Bóg Wszechmogący wzruszone modułami wiernych odetchnąć wreszcie w nękanej ludzkości jaśniej też świeci gwiazda betlejemska zwiastujące nam przejście na świat Boga człowieka i zapominają ludziska niedoli żywiej biło serce, a przy wesołym fakturowanie rozkołysany dronów upłynie pod sklepieniem niebios przez Wodnej lasy w zimową spowite szanty pieśni triumfalne Chrystus nam się rodzi tak opisano 100 lat temu 100 lat niepodległości
Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: 100-LETNIA KARTKA Z KALENDARZA

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Posłuchaj o tym, co ważne w TOK FM Premium. Teraz podcastowe produkcje oryginalne, podcasty z audycji TOK FM oraz Radio TOK FM bez reklam 40% taniej! Bądź na bieżąco.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA