REKLAMA

Sukcesy powstania wielkopolskiego, a w Warszawie wieczór sylwestrowy w Hotelu Polonia

100-letnia kartka z kalendarza
Data emisji:
2018-12-30 12:30
Prowadzący:
Czas trwania:
02:01 min.
Udostępnij:

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
30 grudnia 1918 roku, poniedziałek. Sukcesy powstania Wielkopolskiego. W gmachu nowego ratusza nieistniejącego obecnie poznańskiego budynku delegacja rządu niemieckiego negocjowała z naczelną radą ludową. Miasto de facto było tego dnia już opanowane przez powstańców.  Rozwiń »
Koszary, w których stacjonowali niemieccy grenadierzy jak ustalono w czasie negocjacji zostaną przez nich opuszczony, ale z honorami natomiast karabiny maszynowe pozostaną jako zdobycze powstańców tymczasem w Warszawie na pierwszej stronie Kuriera Warszawskiego ogłoszenie zajmuje pół strony te informacje o otwarciu pierwszorzędnej restauracji hotelu Polonia Otóż to otwarcie 31 grudnia jak chwalą się ogłoszenia dawcy pod zarządem znanych fachowców i właśnie w dniu otwarcia specjalny wieczór sylwestrowy ski uprasza się o zamawianie stolików, ale warto zajrzeć, dlatego że zarząd uprosił pierwszorzędne siły artystycznego uświetnienie wieczoru śpie w skrzypce dyplomację monologi i te a kiedy jedni szykowali się do sylwestrowej zabawy inni poszukiwali zagubionych toreb skórzanych osoba, która w dniu 25 grudnia o godzinie dziesiątej rano na dworcu wiedeńskim w Warszawie przy wsiadaniu do pociągu lubelskiego, korzystając z tłoku zapewne przez pomyłkę zabrała moją czarną torbę skórzaną podłużną zechce zachować dla siebie bielizny kocu wraz z drobiazgami znalezionymi w walizce natomiast zwrócić mi zupełnie nieprzydatne dla niej książki dla mnie cenne, zwłaszcza z teorią elektryczności Abrahama armii dla takie ogłoszenie zamieścił niejaki dr Gustaw Dobrzyński 100 lat temu 100 lat niepodległości
Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: 100-LETNIA KARTKA Z KALENDARZA

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Aż 60% taniej! Największa obniżka cen TOK FM Premium. Teraz podcastowe produkcje oryginalne, podcasty z audycji TOK FM oraz Radio TOK FM bez reklam z 60% zniżką!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA