REKLAMA

Grypa - wysoka gorączka!

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2019-01-02 13:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:16 min.
Udostępnij:

Dzisiaj ciąg dalszy różnicy między przeziębieniem a grypą. Gdy jesteśmy przeziębieni, często boli nas głowa, ale ten ból jest niczym z bólem głowy przy grypie. Jest bardzo silny, a w dodatku mało skuteczne są środki przeciwbólowe, które z reguły działają przy przeziębieniu. Rozwiń »

Do grypowego bólu głowy dołącza się czasami ból gałek ocznych i światłowstręt i gorączka. Gdy jesteśmy przeziębieni nie zawsze towarzyszy temu gorączka, a jeśli jest, to zazwyczaj mamy do czynienia ze stanem przedgorączkowym. Temperatura ciała wynosi około 37-37,7 °C. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Przewodnik TOK FM na zdrowie. Dzień dobry, Ewa Podolska. Dzisiaj ciąg dalszy różnicy między przeziębieniem a grypą. Gdy jesteśmy przeziębieni, często boli nas głowa, ale ten ból jest niczym z bólem głowy przy grypie. Jest bardzo silny, a w dodatku mało skuteczne są środki przeciwbólowe, które z reguły działają przy przeziębieniu. Rozwiń »
Do grypowego bólu głowy dołącza się czasami ból gałek ocznych i światłowstręt i gorączka. Gdy jesteśmy przeziębieni nie zawsze towarzyszy temu gorączka, a jeśli jest, to zazwyczaj mamy do czynienia ze stanem przedgorączkowym. Temperatura ciała wynosi około 37-37,7 °C.

Choć bywają przypadki grypy bez gorączki, to regułą jest jednak bardzo wysoka temperatura. Wyprzedzają ją silne dreszcze oraz obfite pocenie się. Szczyt gorączki występuje najczęściej w 24 godzinach po pierwszych objawach, a ten szczyt to nawet do 40 °C.

Przewodnik medyczny od poniedziałku do piątku przed 14.
Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Słuchaj podcastów TOK FM bez reklam. Skorzystaj z 40% rabatu w jesiennej promocji. Wybierz pakiet "Aplikacja i WWW" i słuchaj wygodniej z telefonu!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA