REKLAMA

Dyktuj zamiast notować. Potrafi to klawiatura w Twoim telefonie

Przewodnik Technologiczny TOK FM
Data emisji:
2019-01-03 18:00
Prowadzący:
Czas trwania:
00:51 min.
Udostępnij:

Może by tak nie pisać, ale dyktować notatki swojemu smartfonowi? Najpopularniejsze klawiatury mają taką opcję wbudowaną w telefonach. Wystarczy kliknąć ikonkę mikrofonu, zacząć mówić i już działa. To, co najważniejsze: klawiatura rozumie znaki interpunkcyjne dyktowane po polsku. Wystarczy powiedzieć: "kropka", "znak zapytania", "wykrzyknik", a te pojawią się na ekranie. Nowy akapit zyskujemy mówiąc "nowy akapit". Rozwiń »

Pisanie głosowe potrafi również klawiatura Googlea, g-board, przy czym niestety nie obsługuje znaków interpunkcyjnych w języku polskim. Ale poza tym radzi sobie z rozpoznawaniem mowy bardzo dobrze. Dyktować można również w onlinowych dokumentach Google, wystarczy kliknąć "narzędzia" i "pisanie głosowe". Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Przewodnik technologiczny TOK FM. Karolina Głowacka, dzień dobry. Może by tak nie pisać, ale dyktować notatki swojemu smartfonowi? Najpopularniejsze klawiatury mają taką opcję wbudowaną w telefonach. Wystarczy kliknąć ikonkę mikrofonu, zacząć mówić i już działa. To, co najważniejsze: klawiatura rozumie znaki interpunkcyjne dyktowane po polsku. Wystarczy powiedzieć: "kropka", "znak zapytania", "wykrzyknik", a te pojawią się na ekranie. Nowy akapit zyskujemy mówiąc "nowy akapit". Rozwiń »
Pisanie głosowe potrafi również klawiatura Googlea, g-board, przy czym niestety nie obsługuje znaków interpunkcyjnych w języku polskim. Ale poza tym radzi sobie z rozpoznawaniem mowy bardzo dobrze. Dyktować można również w onlinowych dokumentach Google, wystarczy kliknąć "narzędzia" i "pisanie głosowe".

Do usłyszenia!

Przewodnik technologiczny TOK FM.
Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TECHNOLOGICZNY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POSŁUCHAJ RÓWNIEŻ

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

W maju TOK FM Premium 40% taniej. Podcastowe produkcje oryginalne, Radio TOK FM bez reklam i podcasty z audycji.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA