REKLAMA

Nowe drogi w 2019 r.

Przewodnik Drogowy TOK FM
Data emisji:
2019-01-07 11:00
Prowadzący:
Czas trwania:
01:46 min.
Udostępnij:

Na początku nowego roku ministerstwo infrastruktury pochwaliło się z planami oddania nowych odcinków autostrad oraz dróg ekspresowych w 2019 roku. Łącznie ma być ich 486 km, przy założeniu, i tu cytat z oficjalnej notki, że "zima zakończy się 15 marca oraz braku nowych okoliczności wydłużających proces inwestycyjny". Są to m. in. 3 odcinki autostrady A1 między Częstochową, a Katowicami, łącznie blisko 37 km nowej autostrady. Rozwiń »

Jeśli chodzi o autostrady, to tyle. Więcej będzie dróg ekspresowych, n p . S2, odcinek Kazimierzów-Lubin północny. Powstanie w sumie 8 nowych odcinków trasy S5 w tym Poznań-Wrącz, Białe błota-Szubin, Szubin-Jaroszewo, czy Kościan południe-Radomicko. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Przewodnik drogowy TOK FM. Krzysztof Woźniak, dzień dobry. Na początku nowego roku ministerstwo infrastruktury pochwaliło się z planami oddania nowych odcinków autostrad oraz dróg ekspresowych w 2019 roku. Łącznie ma być ich 486 km, przy założeniu, i tu cytat z oficjalnej notki, że "zima zakończy się 15 marca oraz braku nowych okoliczności wydłużających proces inwestycyjny". Są to m. in. 3 odcinki autostrady A1 między Częstochową, a Katowicami, łącznie blisko 37 km nowej autostrady. Rozwiń »
Jeśli chodzi o autostrady, to tyle. Więcej będzie dróg ekspresowych, n p . S2, odcinek Kazimierzów-Lubin północny. Powstanie w sumie 8 nowych odcinków trasy S5 w tym Poznań-Wrącz, Białe błota-Szubin, Szubin-Jaroszewo, czy Kościan południe-Radomicko.

Sporo powiększy się również droga S6 w północno-zachodniej Polsce: w sumie 7 nowych odcinków, liczących ponad 113 km. O 86 km powiększy się trasa S17 do Warszawy do Lublina, m. in . na odcinkach lubelska obwodnica-Kołbiel, Kołbiel-Garwolin, Garwolin-Gończyc. 

Nowe odcinki pojawią się też na trasach S10, S11, S51 czy S61. jeśli uda się tego dokonać będzie to całkiem niezły wynik, patrząc na poprzednie lata. Więcej odcinków dróg do użytku oddano tylko w 2012 roku, przed sławetnym euro.

Pozdrawiam!

Przewodnik drogowy i tok fm. Te i inne audycje możesz odsłuchać na tokfm.pl.
Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK DROGOWY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POSŁUCHAJ RÓWNIEŻ

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium 40% taniej. Radio TOK FM bez reklam, podcasty z audycji i podcasty tylko dla Subskrybentów.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA