REKLAMA

Grypa - ile naprawdę osób umiera ?

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2019-01-07 13:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:24 min.
Udostępnij:

Jest bardzo ważne, byśmy mogli rozróżnić dwie choroby. Wywołują je zupełnie inne wirusy i grypa jest o wiele groźniejsza. Co roku z jej powodu umiera kilkadziesiąt osób, a dokładniej z powodu powikłań pogrypowych. Tyle mówią statystyki. Rozwiń »

Ale tak naprawdę to zgonów, których przyczyną jest grypa, jest o wiele więcej, dlaczego pacjent trafia do szpitala w ciężkim stanie. Bezpośrednią przyczyną śmierci jest np. zapalenie płuc. I taką chorobę wpisuje się w dokumentacji lub niewydolność krążenia. Tymczasem obie te choroby są często po prostu powikłaniem pogrypowym. Jednak w szpitalu nie zawsze wykonywane jest badanie, które diagnozuje grypy. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Przewodnik TOK FM Na zdrowie. Dzień dobry, Ewa Podolska. Poświęciłam wiele miejsca cechom, które różnią grypę od przeziębienia. Jest bardzo ważne, byśmy mogli rozróżnić dwie choroby. Wywołują je zupełnie inne wirusy i grypa jest o wiele groźniejsza. Co roku z jej powodu umiera kilkadziesiąt osób, a dokładniej z powodu powikłań pogrypowych. Tyle mówią statystyki. 
Rozwiń » 12.8px;">
Ale tak naprawdę to zgonów, których przyczyną jest grypa, jest o wiele więcej, dlaczego pacjent trafia do szpitala w ciężkim stanie. Bezpośrednią przyczyną śmierci jest np. zapalenie płuc. I taką chorobę wpisuje się w dokumentacji lub niewydolność krążenia. Tymczasem obie te choroby są często po prostu powikłaniem pogrypowym. Jednak w szpitalu nie zawsze wykonywane jest badanie, które diagnozuje grypy.

W ten sposób liczba zgonów z powodu grypy jest niedoszacowana. A przypomnijmy, że powikłania grypy to zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc, zapalenie ucha wewnętrznego, zapalenie opon mózgowych, zapalenie zatok, a nawet mięśnia sercowego.

Przewodnik medyczny od poniedziałku do piątku przed 14.
Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Słuchaj podcastów TOK FM bez reklam. Wybierz pakiet "Aplikacja i WWW" i słuchaj wygodniej z telefonu!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA