REKLAMA

Czy istnieje lek na grypę?

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2019-01-08 13:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:07 min.
Udostępnij:

Czy istnieje lek, mówiąc potocznie, na grypę? Tak, ale nie jest to żaden ze środków, które są tak intensywnie reklamowane i sprzedawane bez recepty. Te mogą tylko łagodzić objawy grypy: ból gardła, katar, kaszel i gorączkę. Wirusa grypy nie zabijają. Rozwiń »

Lek, o którym chcę powiedzieć to Oseltamidium - jedyny u nas leki antywirusowy. Oczywiście to nazwa substancji chemicznej, a nie nazwa handlowa. Jest on wyłącznie sprzedawany na receptę Hamuje namnażanie wirusa. Nie można z nim zwlekać. Skuteczny jest, gdy podany w ciągu 72 godzin od wystąpienia pierwszych objawów choroby. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Przewodnik TOK FM Na zdrowie. Dzień dobry, Ewa Podolska. Czy istnieje lek, mówiąc potocznie, na grypę? Tak, ale nie jest to żaden ze środków, które są tak intensywnie reklamowane i sprzedawane bez recepty. Te mogą tylko łagodzić objawy grypy: ból gardła, katar, kaszel i gorączkę. Wirusa grypy nie zabijają. Rozwiń »
Lek, o którym chcę powiedzieć to Oseltamidium - jedyny u nas leki antywirusowy. Oczywiście to nazwa substancji chemicznej, a nie nazwa handlowa. Jest on wyłącznie sprzedawany na receptę Hamuje namnażanie wirusa. Nie można z nim zwlekać. Skuteczny jest, gdy podany w ciągu 72 godzin od wystąpienia pierwszych objawów choroby.

Zanim się go zaaplikuje, powinno się zrobić choremu badanie laboratoryjne wymazu z gardła i nosa potwierdzającego zakażenie wirusem grypy. Większość przypadków zachorowania na grypę nie wymaga podawania leku. Łagodzimy objawy i zdrowiejemy.

Kiedy należy go podać? O tym w jutrzejszym Przewodniku medycznym.
Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Słuchaj podcastów TOK FM bez reklam. Wybierz pakiet "Aplikacja i WWW" i słuchaj wygodniej z telefonu!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA