REKLAMA

Sieć 5G? Czym jest i dlaczego jej potrzebujemy?

Przewodnik Technologiczny TOK FM
Data emisji:
2019-01-08 18:00
Prowadzący:
Czas trwania:
01:06 min.
Udostępnij:

łyszeliście już zapewne o sieci 5G. Kiedy się pojawi, to internet przyspieszy do tego stopnia, że szkoda nawet będzie ściągać aplikacje na telefon - wszystko będzie działo się tak szybko, że wystarczy nam korzystanie z chmury. Rozwiń »

Ale użytkownicy smartfonów to nie są najważniejsi odbiorcy przyszłego ultraszybkiego internetu mobilnego. Przede wszystkim chodzi o przemysł, inteligentne systemy miejskie, samochody autonomiczne, internet rzeczy czy telemedycynę. Słowem wprowadzenie 5G jest po prostu konieczne do poważnie rozumianego rozwoju gospodarczego i technologicznego. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Przewodnik technologiczny TOK FM. Karolina Głowacka, dzień dobry. Słyszeliście już zapewne o sieci 5G. Kiedy się pojawi, to internet przyspieszy do tego stopnia, że szkoda nawet będzie ściągać aplikacje na telefon - wszystko będzie działo się tak szybko, że wystarczy nam korzystanie z chmury. Rozwiń »
Ale użytkownicy smartfonów to nie są najważniejsi odbiorcy przyszłego ultraszybkiego internetu mobilnego. Przede wszystkim chodzi o przemysł, inteligentne systemy miejskie, samochody autonomiczne, internet rzeczy czy telemedycynę. Słowem wprowadzenie 5G jest po prostu konieczne do poważnie rozumianego rozwoju gospodarczego i technologicznego. 

Obecnie jednak czekamy na strategię przyjęcia tej sieci. Rządowi na razie nie udało się tego zrobić, a jest nad czym pracować. Żeby taka sieć mogła u nas funkcjonować trzeba zainwestować w infrastrukturę, ustalić częstotliwości i zmienić prawo. Więcej o sieci 5G w dzisiejszym wieczorze Radia TOK FM, przy okazji zapraszam.

Do tematu na pewno w przewodniku będą wracać, bo sprawa jest bardzo bardzo ważna. Do usłyszenia!

Przewodnik technologiczny TOK FM.
Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TECHNOLOGICZNY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Podcasty TOK FM oraz internetowe radio TOK+Muzyka teraz 40% taniej. Wybierz pakiet Standardowy i słuchaj gdziekolwiek jesteś

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA