REKLAMA

Jeszcze w tym roku powinny powstać "Wytyczne organizacji bezpiecznego ruchu rowerowego"

Przewodnik Drogowy TOK FM
Data emisji:
2019-01-09 11:00
Prowadzący:
Czas trwania:
01:31 min.
Udostępnij:

W tym roku powinno ukazać się trzy ciekawe dokumenty odnoszące się do ruchu rowerowego. Pierwszy, już w przygotowaniu, to wytyczne organizacji bezpiecznego ruchu rowerowego. Dokument przygotowywany na zlecenie krajowej rady bezpieczeństwa ruchu drogowego, czyli ministerstwa infrastruktury. Całość podzielona będzie na 2 części: podręcznik oraz katalog przykładowych rozwiązań infrastruktury dla rowerzystów. W tym pierwszym zawarte będą przepisy, na podstawie których projektowana i budowana jest infrastruktura dla rowerzystów. Te przepisy rozsiane są po różnych aktach prawnych jak prawo o ruchu drogowym, ustawa o drogach publicznych i w kilku różnych rozporządzeniach. W podręczniku ma to być w 1 miejscu.

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Przewodnik drogowy TOK FM. Krzysztof Woźniak, dzień dobry. W tym roku powinno ukazać się trzy ciekawe dokumenty odnoszące się do ruchu rowerowego. Pierwszy, już w przygotowaniu, to wytyczne organizacji bezpiecznego ruchu rowerowego. Dokument przygotowywany na zlecenie krajowej rady bezpieczeństwa ruchu drogowego, czyli ministerstwa infrastruktury. Całość podzielona będzie na 2 części: podręcznik oraz katalog przykładowych rozwiązań infrastruktury dla rowerzystów. W tym pierwszym zawarte będą przepisy, na podstawie których projektowana i budowana jest infrastruktura dla rowerzystów. Te przepisy rozsiane są po różnych aktach prawnych jak prawo o ruchu drogowym, ustawa o drogach publicznych i w kilku różnych rozporządzeniach. W podręczniku ma to być w 1 miejscu. Rozwiń »
W drugiej części mają być pokazane już same najlepsze praktyki już istniejącej infrastruktury w Polsce i w innych krajach. Wytyczne pod koniec poprzedniego roku były konsultowane przez społeczeństwo. Jest sporo zastrzeżeń do dokumentów głównie ze strony organizacji rowerowych. Problem z takimi wytycznymi polega też na tym, że nawet jeśli wszyscy będą zadowoleni z merytorycznej zawartości, to żaden zarządca drogi nie będzie musiał się stosować.

Więcej o planowanych działaniach dla rowerzystów w następnym przewodniku drogowym, pozdrawiam.

Przewodnik drogowy i tok fm. Te i inne audycje możesz odsłuchać na tokfm.pl.
Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK DROGOWY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POSŁUCHAJ RÓWNIEŻ

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Słuchaj wszystkich audycji Radia TOK FM kiedy chcesz i jak chcesz - na stronie internetowej i w aplikacji mobilnej!!

Dostęp Premium

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA