REKLAMA

Wypadek maszyn ''ze skutkiem śmiertelnym'', czyli tajemnicza historia z targów CES

Przewodnik Technologiczny TOK FM
Data emisji:
2019-01-10 18:00
Prowadzący:
Czas trwania:
01:18 min.
Udostępnij:

. Słyszeliście już o wypadku, jak głosi internet, ze skutkiem śmiertelnym z udziałem dwóch maszyn? Doszło do niego w czasie targów CES. Tesla jadąca na autopilocie nie zauważyła stojącego nieruchomo przy samym krawężniku robota Promovod, potrącając go i zdaniem producentów robota, niszcząc na amen. Rozwiń »

Cała sytuacja została uchwycona przez kamerę przemysłową. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Przewodnik technologiczny TOK FM. Karolina Głowacka, dzień dobry. Słyszeliście już o wypadku, jak głosi internet, ze skutkiem śmiertelnym z udziałem dwóch maszyn? Doszło do niego w czasie targów CES. Tesla jadąca na autopilocie nie zauważyła stojącego nieruchomo przy samym krawężniku robota Promovod, potrącając go i zdaniem producentów robota, niszcząc na amen. Rozwiń »
Cała sytuacja została uchwycona przez kamerę przemysłową. Pojawiło się od razu pytanie, czy aby ta historia nie jest ustawką ze strony firmy produkującej robota, no ale komunikat o śmiercionośnej Tesli już w świat poszedł, choć przyznam, że ilekroć padają pytania o to, czy możemy zaufać sztucznej inteligencji w kwestii sterowania maszynami, wielokrotnie uzasadnione, zastanawia się, czemu nie przejmujemy się tak bardzo wypadkami produkowanymi codziennie, choćby na polskich drogach, przez inteligencję - nazwijmy to - naturalną.

I na koniec jeszcze sprostowanie. Wczoraj mówiłam państwu o zaprezentowaniu na wspomnianych targach CES telewizora zwijanego do prostokątnego pudełka - naprawdę fajna sprawa. Pomyliłam niestety nazwy firmy. Producentem nowego sprzętu nie jest, jak mówiłam Samsung, lecz LG. Przepraszam bardzo za pomyłkę i życzę miłego wieczoru, do usłyszenia!

Przewodnik technologiczny TOK FM.
Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TECHNOLOGICZNY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA