REKLAMA

NIK skontroluje czy odcinkowy pomiar prędkości poprawił bezpieczeństwo na drogach

Przewodnik Drogowy TOK FM
Data emisji:
2019-01-11 11:00
Prowadzący:
Czas trwania:
01:17 min.
Udostępnij:

W tym roku dowiemy się czy odcinkowy pomiar prędkości wpłynął na poprawę bezpieczeństwa na drogach, na których działa. Tę analizę przeprowadzić nie kto inny jak Najwyższa Izba Kontroli. Jak działa taki pomiar? Na początku i na końcu danego odcinka drogi umieszczone są kamery, które skanują numery rejestracyjne pojazdu. Dzięki temu system oblicza czas, w jakim pojazd pokonał trasę i na podstawie tego określa prędkość, z jaką się odbyło.

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Przewodnik drogowy TOK FM. Krzysztof Woźniak, dzień dobry. W tym roku dowiemy się czy odcinkowy pomiar prędkości wpłynął na poprawę bezpieczeństwa na drogach, na których działa. Tę analizę przeprowadzić nie kto inny jak Najwyższa Izba Kontroli. Jak działa taki pomiar? Na początku i na końcu danego odcinka drogi umieszczone są kamery, które skanują numery rejestracyjne pojazdu. Dzięki temu system oblicza czas, w jakim pojazd pokonał trasę i na podstawie tego określa prędkość, z  jaką się odbyło. Rozwiń »
Obsługą systemu zajmuje się Centrum automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym. Obecnie w Polsce działa 29 odcinkowych pomiarów prędkości. Pierwsze uruchomiono już w 2015 roku, jednak do tej pory nie przedstawiono żadnej analizy, która pokazywałaby pozytywne lub negatywne skutki zastosowania. Teraz za sprawą NIK ma to się zmienić.

Poza sprawdzeniem wpływu na poprawę bezpieczeństwa kontroli mogą zostać poddani również urzędnicy pracujący w centrum automatycznego nadzoru. Wyniki powinniśmy poznać w drugim kwartale tego roku.

Pozdrawiam!

Przewodnik drogowy i tok fm. Te i inne audycje możesz odsłuchać na tokfm.pl.
Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK DROGOWY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA