REKLAMA

PITy-11 trzeba wystawić do końca stycznia!

Przewodnik Finansowy TOK FM
Data emisji:
2019-01-15 11:00
Czas trwania:
01:18 min.
Udostępnij:

Co nowego w PIT? W tym roku w zasadzie tych zmian wcale nie jest tak mało. Przedsiębiorcy np. muszą uporać się ze skróconymi terminami. Informacje o tym, ile dany pracownik zarobił, ile składek odprowadził itd., czyli PIT-y 11 , ale także PIT-y 8C, muszą trafić do urzędów skarbowych najpóźniej 31 stycznia! Oznacza to termin o miesiąc krótszy niż do tej pory. Rozwiń »

Druga zmiana jest taka, że informacje te muszą zostać przekazane fiskusowi wyłącznie drogą elektroniczną. Przedsiębiorca nie ma już możliwości przekazania do urzędów PIT-ów wypełnionych na papierze.

Co warto jednak zaznaczyć, to że firmy przekażą fiskusowi informację o dochodach pracowników o miesiąc szybciej, czyli do końca stycznia, wcale nie oznacza, że sami zatrudnieni swoje PIT-y 11 otrzymają wcześniej. Nowe przepisy tego terminu nie zmieniły - czyli ostatecznie każdy pracownik na PIT 11 od swoich pracodawców czy zleceniodawców musi poczekać do końca lutego. Dostaniemy je albo drogą elektroniczną, albo na papierze. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Przewodnik finansowy TOK FM. Aleksandra Dziadykiewicz, dzień dobry. Co nowego w PIT? W tym roku w zasadzie tych zmian wcale nie jest tak mało. Przedsiębiorcy np. muszą uporać się ze skróconymi terminami. Informacje o tym, ile dany pracownik zarobił, ile składek odprowadził itd., czyli PIT-y 11 , ale także PIT-y 8C, muszą trafić do urzędów skarbowych najpóźniej 31 stycznia! Oznacza to termin o miesiąc krótszy niż do tej pory.  Rozwiń »
Druga zmiana jest taka, że informacje te muszą zostać przekazane fiskusowi wyłącznie drogą elektroniczną. Przedsiębiorca nie ma już możliwości przekazania do urzędów PIT-ów wypełnionych na papierze. 

Co warto jednak zaznaczyć, to że firmy przekażą fiskusowi informację o dochodach pracowników o miesiąc szybciej, czyli do końca stycznia, wcale nie oznacza, że sami zatrudnieni swoje PIT-y 11 otrzymają wcześniej. Nowe przepisy tego terminu nie zmieniły - czyli ostatecznie każdy pracownik na PIT  11 od swoich pracodawców czy zleceniodawców musi poczekać do końca lutego. Dostaniemy je albo drogą elektroniczną, albo na papierze.

Przewodnik finansowy tok fm. Te i inne audycje możesz odsłuchać na tokfm.pl.
Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK FINANSOWY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA