REKLAMA

Ferie 2019: Austria

Przewodnik Drogowy TOK FM
Data emisji:
2019-01-24 11:00
Prowadzący:
Czas trwania:
01:30 min.
Udostępnij:

Do Austrii można dojechać przez Czechy, Niemcy lub Słowację. Więc trzeba znać przepisy obowiązujące w tych krajach. Jeżdżąc po Austrii w zimie, trzeba mieć: opony zimowe, przydadzą się łańcuchy, trójkąt ostrzegawczy i kamizelka odblaskowa. Trzeba pamiętać o pewnych zakazach...

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Przewodnik drogowy TOK FM. Krzysztof Woźniak, dzień dobry. Austria to kolejny kraj, do którego Polacy dość chętnie jeżdżą na ferie zimowe. Jadąc do Austrii musimy przejechać przez Niemcy albo Czechy lub Słowację. Trzeba więc też znać przepisy obowiązujące w krajach przejazdowych. O Czechach i Słowacji mówiłem w poprzednich przewodnikach. Rozwiń »
Gdy już dojedziemy do Austrii, to pamiętajmy o ograniczeniach prędkości: 50 na obszarze zabudowanym, 100 na drogach miejskich i 130 km na godzinę na autostradach. Również w Austrii, między 1 listopada a 15 kwietnia jest obowiązek jazdy na oponach zimowych, gdy droga jest ośnieżona lub oblodzona. Warto też zabrać łańcuchy śniegowe - na niektórych drogach trzeba będzie ich używać. Łańcuchy trzeba mieć założone na oba koła osi napędowej. Jeśli mają państwo pojazd z napędem na 4 koła albo automatycznie przenoszonym, to też trzeba zabrać łańcuchy przynajmniej na koła 1 osi. Informacja, na którą oś w takim przypadku zakładać powinna być instrukcja obsługi auta. Można też zadzwonić do autoryzowanego serwisu i zapytać.

Jeśli chodzi o wyposażenie, w Austrii wymagana jest apteczka, trójkąt ostrzegawczy oraz kamizelka odblaskowa. Zakazane jest używanie kamerek drogowych oraz urządzeń informujących o kontrolach drogowych.

Pozdrawiam!

Przewodnik drogowy TOK FM. Te i inne audycje możesz odsłuchać na tokfm.pl.
Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK DROGOWY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Podcasty TOK FM oraz radio TOK+Muzyka bez reklam - teraz 60% taniej w promocji Black Friday!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA