REKLAMA

Ferie 2019: o czym trzeba pamiętać jadąc do Włoch?

Przewodnik Drogowy TOK FM
Data emisji:
2019-01-25 11:00
Prowadzący:
Czas trwania:
01:25 min.
Udostępnij:

We Włoszech w rejonach znanych z pięknych, narciarskich stoków, trzeba jeździć na oponach zimowych. Warto też zabrać łańcuchy zimowe i kamizelkę odblaskową.

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Przewodnik drogowy TOK FM. Krzysztof Woźniak, dzień dobry. Słoneczne Włochy to ostatni już kraj, do którego zabiorę państwa w te ferie. W zależności od trasy, jaką wybierzemy, trzeba też znać przepisy austriackie, czeskie niemieckie czy słowackie. O większości mówiłem w poprzednich przewodnikach. Rozwiń »
Na włoskich drogach ograniczenia prędkości dla pojazdów do 3,5 tony masy całkowitej to: 50 km na obszarze zabudowanym, 90 na drogach pozamiejskich, na ekspresowych 110 km/h, a na autostradach 130, oczywiście, o ile znaki drogowe nie pokazują inaczej. 

Światła mijania muszą być zawsze włączone poza obszarem zabudowanym, a w miastach, gdy warunki atmosferyczne tego wymagają, np. podczas opadów deszczu śniegu lub mgły. 

Jeśli chodzi o wyposażenie w samochodzie powinien być trójkąt ostrzegawczy oraz kamizelka odblaskowa. Noszenie kamizelki jest obowiązkowe jeśli opuszczamy pojazd n p . w wyniku awarii na drogach pozamiejskich, w szczególności na ekspresówkach i autostradach.

W regiony Włoch znane ze wspaniałych stoków narciarskich polecam jechać na oponach zimowych. Trzeba też zabrać łańcuchy na koła, przynajmniej 1 osi. Życzę udanych i przede wszystkim jak zwykle bezpiecznych ferii. Pozdrawiam!

Przewodnik drogowy tok fm

Te i inne audycje możesz odsłuchać na tokfm.pl.
Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK DROGOWY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Podcasty TOK FM oraz internetowe radio TOK+Muzyka teraz 40% taniej. Wybierz pakiet Standardowy i słuchaj gdziekolwiek jesteś

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA