REKLAMA

Amazon testuje roboty dostarczające przesyłki

Przewodnik Technologiczny TOK FM
Data emisji:
2019-01-28 18:00
Prowadzący:
Czas trwania:
01:02 min.
Udostępnij:

I kolejny pomysł na automatyzację w usługach: mamy już nie tylko samoobsługowe kasy, ale nawet sklepy całkowicie ich pozbawione, a teraz Amazon testuje dostarczanie przesyłek bez udziału ludzi. Od jakiegoś czasu mówi się o dronach, które mogłyby pełnić taką funkcję, ale nie jest to takie proste, choćby z perspektywy prawa czy bezpieczeństwa.

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Przewodnik technologiczny TOK FM. Karolina Głowacka, dzień dobry. I kolejny pomysł na automatyzację w usługach: mamy już nie tylko samoobsługowe kasy, ale nawet sklepy całkowicie ich pozbawione, a teraz Amazon testuje dostarczanie przesyłek bez udziału ludzi. Od jakiegoś czasu mówi się o dronach, które mogłyby pełnić taką funkcję, ale nie jest to takie proste, choćby z perspektywy prawa czy bezpieczeństwa.  Rozwiń »
Tymczasem Amazon stawia na autonomiczne minipojazdy nie latające, ale jeżdżące po chodnikach w tempie ludzkiego spaceru. Urządzenia są wielkości dużej walizki, a ich testowanie rozpoczęło się już w stanie Waszyngton. Robot nazywa się Amazon scout i na razie będzie testowany przy asyście pracowników.

Nie wiadomo natomiast, jak będą wyglądały negocjacje z robotem, które klasycznie przeprowadzamy z kurierem-człowiekiem. Bo jak oto przekazać maszynie: "pan zostawi u sąsiada, na ochronie, ewentualnie przez płot przerzuci"?

Do usłyszenia!

Przewodnik technologiczny TOK FM.
Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TECHNOLOGICZNY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Słuchaj wszystkich audycji Radia TOK FM kiedy chcesz i jak chcesz - na stronie internetowej i w aplikacji mobilnej!!

Dostęp Premium

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA