REKLAMA

Prowadzisz działalność gospodarczą? Nie zapomnij wyznaczyć zarządcy sukcesyjnego!

Przewodnik Finansowy TOK FM
Data emisji:
2019-01-29 11:00
Czas trwania:
01:30 min.
Udostępnij:

Dziś znów małe przypomnienie dla przedsiębiorców - aby pomyśleli zawczasu o tym, co stanie się z ich firmą po... śmierci właściciela. Na co dzień oczywiście nikt o tym nie myśli, ale od kilku miesięcy obowiązują już przepisy, które ułatwiają przetrwanie firmy w tak trudnym momencie. Dlatego warto poświęcić dosłownie chwilę i pomyśleć, kto z naszych bliskich czy znajomych czy pracowników może być naszym zarządcą sukcesyjnym i zgłosić naszą wolę w CEIDG. Procedura jest bardzo prosta, można złożyć takie oświadczenie przez internet, wystarczy tylko wejść na stronę Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej i pójść za wskazówkami, które tam znajdziemy. Rozwiń »

Warto jednak od razu uświadomić sobie jedną rzecz. Wyznaczenie zarządcy sukcesyjnego pozwoli naszej firmie przetrwać i realizować bieżące sprawy, takie jak wypłaty wynagrodzeń, opłacanie faktur czy składanie nowych zamówień. Nie oznacza to jednak, że firma w tej sytuacji będzie działać normalnie. Zarząd sukcesyjny jest momentem przejściowym i nie załatwia wszystkich spraw związanych z sukcesją i spadkiem. Wyznaczenie zarządcy sukcesyjnego pozwala jednak przetrwać możliwie bez szwanku ten najtrudniejszy dla rodziny, ale także i dla firmy moment. Dlatego warto zadbać o to zawczasu. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Przewodnik finansowy TOK FM. Aleksandra Dziadykiewicz, dzień dobry. Dziś znów małe przypomnienie dla przedsiębiorców - aby pomyśleli zawczasu o tym, co stanie się z ich firmą po... śmierci właściciela. Na co dzień oczywiście nikt o tym nie myśli, ale od kilku miesięcy obowiązują już przepisy, które ułatwiają przetrwanie firmy w tak trudnym momencie. Dlatego warto poświęcić dosłownie chwilę i pomyśleć, kto z naszych bliskich czy znajomych czy pracowników może być naszym zarządcą sukcesyjnym i zgłosić naszą wolę w CEIDG. Procedura jest bardzo prosta, można złożyć takie oświadczenie przez internet, wystarczy tylko wejść na stronę Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej i pójść za wskazówkami, które tam znajdziemy. Rozwiń »
Warto jednak od razu uświadomić sobie jedną rzecz. Wyznaczenie zarządcy sukcesyjnego pozwoli naszej firmie przetrwać i realizować bieżące sprawy, takie jak wypłaty wynagrodzeń, opłacanie faktur czy składanie nowych zamówień. Nie oznacza to jednak, że firma w tej sytuacji będzie działać normalnie. Zarząd sukcesyjny jest momentem przejściowym i nie załatwia wszystkich spraw związanych z sukcesją i spadkiem. Wyznaczenie zarządcy sukcesyjnego pozwala jednak przetrwać możliwie bez szwanku ten najtrudniejszy dla rodziny, ale także i dla firmy moment. Dlatego warto zadbać o to zawczasu.

Przewodnik finansowy tok fm. Te i inne audycje możesz odsłuchać na tokfm.pl.
Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK FINANSOWY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Podcasty TOK FM oraz radio TOK+Muzyka bez reklam - teraz 40% taniej w zimowej promocji!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA