REKLAMA

Wyprzedaże: kiedy na co polować?

Przewodnik Finansowy TOK FM
Data emisji:
2019-02-01 11:00
Czas trwania:
02:02 min.
Udostępnij:

W Przewodniku Finansowym TOK FM kilka słów o wyprzedażach. Warto zwrócić uwagę, że wyprzedaże trwają właściwie przez cały rok! Choć da się zauważyć pewną sezonowość w różnych kategoriach produktów. Rozwiń »

Kiedy najlepiej kupować ubrania? Czy styczeń to najlepszy moment na zakup elektroniki? O czym warto pamiętać, żeby nie zgubić się w gorączce obniżek i wszelkiego rodzaju promocji? Gdzie najlepiej porównywać ceny produktów? O tym i o innych ważnych sprawach związanych z wyprzedażami opowie Aleksandra Dziadykiewicz. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Przewodnik finansowy TOK FM. Aleksandra Dziadykiewicz, dzień dobry. Dziś jeszcze dwa słowa o wyprzedażach. Warto zwrócić uwagę, że po pierwsze - wyprzedaże trwają właściwie przez cały rok! Choć da się zauważyć także pewną sezonowość w różnych kategoriach produktów. Rozwiń »
Styczeń - to dobry czas na odświeżenie szafy. W sklepach aż roi się od przecen, ubrania, buty czy dodatki można upolować nawet o 70 procent taniej. Im bliżej końca stycznia tym skala przecen większa - ale też i towar bardziej przebrany. 

Luty to miesiąc wyprzedaży sprzętów dla gospodarstwa domowego. Wtedy warto szukać nowego laptopa czy smartfona, bo sklepy czyszczą magazyny przed przyjęciem nowych modeli. 
Marzec - po zimowych feriach, to niezły moment na zakup toreb podróżnych - można trafić na spore upusty. Podobnie będzie zresztą na przełomie sierpnia i września, gdy będą kończyć się wakacje. 

Kwiecień i maj to miesiące rzadziej obsadzone w rabatami - choć można trafić na przeceny przed dniem matki - tańsze mogą być akcesoria domowe i niektóre ubrania. W czerwcu przed dniem ojca markety budowlane przeceniają np. narzędzia.

Rozkwit lata to znów dobry moment na kupowanie ubrań - w czerwcu obniżki bywają jeszcze nieśmiałe, ale im dalej w lato- tym wyższe rabaty. Z kupnem butów, zwłaszcza sportowych lepiej jednak wstrzymać się do października. A w listopadzie - znów wietrzenie magazynów przed świętami - tańsze może być niemal wszystko. I tak co roku wyprzedażowe koło się kręci - ci którzy mają cierpliwość by je śledzić - oszczędzają na tym spore pieniądze!

Zawsze jednak warto mieć w pamięci kilka zasad: nie kupujmy na wyprzedażach tylko dlatego, że właśnie jest wyprzedaż. Nie potrzebujemy drugiego czy trzeciego żelu pod prysznic tylko przez to, że akurat był tańszy. Porównujmy ceny towarów w różnych sklepach. I sprawdzajmy opinie o produktach. Dzięki temu nie dość, że trochę ochłoniemy, to jeszcze zmniejszymy ryzyko nadziania się na nietrafione zakupy. 

Przewodnik finansowy tok fm. Te i inne audycje możesz odsłuchać na tokfm.pl.
Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK FINANSOWY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Aż 60% taniej! Największa obniżka cen TOK FM Premium. Teraz podcastowe produkcje oryginalne, podcasty z audycji TOK FM oraz Radio TOK FM bez reklam z 60% zniżką!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA