REKLAMA

Kodeks walki z Rakiem -pierwsze 8 punktów

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2019-02-25 13:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:18 min.
Udostępnij:

Na raka może zachorować każdy z nas. Ale też każdy z może żyć w sposób, który zmniejsza ryzyko choroby. Gdybyśmy przestrzegali zaleceń zawartych w Europejskim Kodeksie walki z rakiem można by uniknąć połowy zachorowań na nowotwory. Rozwiń »
O kilku z tych zaleceń mówiłam w poprzednich odcinkach Przewodnika Medycznego. Przypomnijmy je:

Nie palmy tytoniu pod żadna postacią

Twórzmy miejsca wolne od dymu tytoniowego

Utrzymujmy prawidłowa wagę ciała

Bądźmy aktywni fizycznie. Ograniczmy czas spędzony na siedząco.

Przestrzegajmy zaleceń dotyczących prawidłowego żywienia: dużo produktów strączkowych, ziarnistych, warzyw i owoców. Unikajmy tych gdzie jest dużo cukru, tłuszczu i soli. Ograniczmy spożycie czerwonego a także przetworzonego mięsa.

Pijmy mniej alkoholu

Unikajmy nadmiernej ekspozycji na słońce. Smarujmy skórę kremami z filtrem. Nie korzystajmy z solariów

Chrońmy się przed działaniem substancji rakotwórczymi w miejscu pracy . Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik TOK FM na zdrowie w dzień dobry i Ewa Podolska na raka może zachorować każdy z nas, ale też każdy może żyć w sposób, który zmniejsza ryzyko choroby, gdybyśmy przestrzegali zaleceń zawartych w europejskim kodeksie walki z rakiem można było uniknąć połowy zachorowań na nowo otwartej o kilku z tych zaleceń mówią w poprzednich odcinkach przewodnika medycznego przypomnijmy nie palmy tytoniu pod żadną postacią twórzmy miejsca wolne od dymu tytoniowego Rozwiń » utrzymujemy prawidłową wagę ciała bądźmy aktywni fizycznie i ograniczymy czas spędzony na siedząco przestrzegajmy zaleceń dotyczących prawidłowego żywienia dużo produktów strączkowych ziarnisty warzy w owoców unikajmy tych, gdzie jest dużo cukru tłuszczu soli ogranicz spożycie czerwonego, a także przetworzonego mięsa pijemy mniej alkoholu unikajmy nadmiernej ekspozycji na słońce smarujemy skórę kremami z filtrem nie korzystajmy z solariów chronić przed działaniem substancji rakotwórczych w miejscu pracy to co wymieniłam to 8 punktów zaleceń zawartych w europejskim kodeksie walki z rakiem wszystkich jest 12 od jutra w pozostałych przewodnik medyczny na zdrowie od poniedziałku do piątku przed 1 Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Słuchaj podcastów TOK FM bez reklam, oraz sprawdź jak działa nowe internetowe radio TOK+Muzyka. Wybierz pakiet Standardowy i słuchaj wygodniej w aplikacji!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA