REKLAMA

Europejski Kodeks walki z rakiem: Jeśli tylko możesz, karm swoje dziecko piersią !

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2019-02-27 13:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:28 min.
Udostępnij:

Okazuje się, że u kobiet, które karmią swoje dzieci piersią przez dłuższy czas, ryzyko zachorowania na raka piersi na późniejszym etapie życia jest niższe niż w przypadku kobiet w porównywalnej sytuacji, które nie karmią piersią. Rozwiń »

Im dłużej kobieta karmi piersią, tym lepiej jest chroniona przed rakiem piersi. Policzono, że ryzyko zmniejsza się o około 4% na każdy łączny okres 12 miesięcy karmienia piersią. Liczymy go jako wynik zsumowania okresów, w których kobieta karmiła piersią każde dziecko. Dodajmy, że mleko matki jest najlepszym pożywieniem dla dzieci i zapewnia im wiele korzyści zdrowotnych.

Dlaczego tak się dzieje: do końca nie wiadomo. Generalnie uzasadnia się to zmianami w strukturze piersi i mniejszym narażeniem na działanie hormonów w ciągu całego życia matki.

Natomiast uwaga : hormonalna terapia zastępcza zwiększa ryzyko rozwoju niektórych nowotworów. Stąd w miarę możliwości należy unikać lub ograniczać stosowanie hormonalnej terapii zastępczej, którą wykorzystuje się przede wszystkim
w celu złagodzenia objawów związanych z menopauzą u kobiet. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik TOK FM na zdrowie w dzień dobry Ewa Podolska ciąg dalszy zaleceń Europejskiego kodeksu walki z rakiem jeśli tylko możesz karmić swoje dziecko piersią i 2 okazuje się, że kobiety, które karmią swoje dzieci piersią przez dłuższy czas ryzyko zachorowania na raka piersi na późniejszym etapie życia jest niższy niż w przypadku kobiet w porównywalnej sytuacji, które wnika w pierś i dużych kobieta karmi piersią tym lepiej chroniona przed rakiem piersi policzono, Rozwiń » że ryzyko zmniejsza się około 4 % na każdy łączny okres 12 miesięcy w 2 czy mogę zapewnić sumowania okresów, w których kobieta karmiła piersią każde dziecko dodajmy, że mleko matki jest najlepszym pożywieniem dla dzieci i zapewnień wiele korzyści zdrowotne, dlaczego tak się dzieje do końca widać to chyba generalnie uzasadnia się ze zmianami struktury piersi i mniejszym narażeniem na działanie hormonów w ciągu całego życia na listach natomiast Waldek hormonalna terapia zastępcza zwiększa ryzyko rozwoju niektórych nowotworów i stąd w miarę możliwości należy unikać lub ograniczać stosowanie hormonalnej terapii zastępczej, którą wykorzystuje się przede wszystkim w celu złagodzenia objawów związanych z menopauzą kokpit przewodnik medyczny od poniedziałku do piątku w TV 14 przewodnik TOK FM i na zdrowie Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Słuchaj podcastów TOK FM bez reklam. Skorzystaj z 20% rabatu, wybierz pakiet i słuchaj wygodniej!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA