REKLAMA

Kody weryfikacyjne na kartach płatniczych

Przewodnik Finansowy TOK FM
Data emisji:
2019-03-14 11:00
Czas trwania:
01:45 min.
Udostępnij:

Wpisujemy je mechanicznie - i nawet się nad nimi nie zastanawiamy. I słusznie, bo po co zaprzątać sobie głowę kodami weryfikacyjnymi zapisanymi na naszych kartach płatniczych. Dziś jednak powiem o nich dosłownie kilka zdań. Rozwiń »

Kody weryfikacyjne - jak sama nazwa wskazuje - służą do tego, by sprzedawca mógł nas zidentyfikować. Kody mają różne nazwy i różne skróty - ale ich funkcja jest zawsze taka sama: ma służyć eliminowaniu podejrzanych transakcji. Każda karta płatnicza, poza własnym numerem, ma także unikalny kod weryfikacyjny, który nie jest wydrukowany na żadnych bankowych dokumentach, nie drukuje się go na potwierdzeniach płatności - widzi go tylko ta osoba, która trzyma kartę w ręku. Dopóki więc ktoś nie ukradnie nam naszej karty i nie będzie próbował się nią posłużyć - szansa, że pozna nasz kod weryfikacyjny jest znikoma.

To, którym kodem posługujemy się, zależy tylko i wyłącznie od tego, jaki operator wystawił nam kartę. Visa - to kod CVV, trzycyfrowy, na odwrocie karty. Znajdziemy go w polu przeznaczonym na nasz podpis (przypominam przy okazji - podpiszcie własne plastiki, karta bez podpisu jest nieważna i sprzedawca ma prawo odmówić przyjęcia zapłaty). Kod weryfikacyjny u MasterCarda - trzycyfrowy kod CVC - umieszczony jest w tym samym miejscu, czyli z tyłu w polu na podpis. Nieco inaczej jest za to w American Express - tu mówimy o kodzie CID, który ma cztery cyfry, i jest umieszczony z przodu karty płatniczej, po prawej stronie nad numerem karty. Ale skrótami nie musimy zaprzątać naszej pamięci - kiedy robimy zakupy przez internet, zawsze najpierw wskazujemy operatora naszej karty - i system domyślnie podpowiada nam, który numer weryfikacyjny mamy przepisać. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik finansowy TOK FM Aleksandra Dziadykiewicz dzień dobry wpisujemy je mechanicznie i nawet nad nimi nie zastanawiamy i słusznie, bo po co zaprzątać sobie głowę kodami weryfikacyjnym mi zapisanymi na naszych kartach płatniczych dziś jednak powiem o nich dosłownie kilka zdań kody weryfikacyjne jak sama nazwa wskazuje służą do tego, żeby sprzedawca mógł nas zidentyfikować gody mają różne nazwy i różny skutek, ale ich funkcja jest zawsze taka sama mają służyć Rozwiń » eliminowaniu podejrzanych transakcji każda karta płatnicza poza własnym numerem ma także unikalny kod weryfikacyjny, który nie jest wydrukowane na żadnych bankowych dokumentach nie drukuje się go na potwierdzenie płatności widzi go tylko ta osoba, która trzyma w ręku karty dopóki, więc ktoś nie ukradnie nam naszej karty i nie będzie próbował się nią posłużyć szansa, że poza nasz kod weryfikacyjny jest znikoma, do których kody posługujemy się zależy tylko wyłącznie od tego jaki operator wystawioną kartę wiza maskotce fałszował trzycyfrowe no odwróci karty znajdziemy go w polu przeznaczonym na nasz podpis przypominam przy okazji, żeby podpisać własnym plastiki gokarta bez podpisu jest nieważna i sprzedawca ma prawo odmówić przyjęcia zapłaty kod weryfikacyjny u Master Carda po trzycyfrowy kod c VC i umieszczony jest on w tym samym miejscu cielisty buforu na podpis nieco inaczej jest za to American Express, której mówimy o kodzie c ID, który ma 4 cyfry i jest umieszczony z przodu karty płatniczej po prawej stronie nad numerem karty, ale skrótami nie musimy zaprzątać w naszej pamięci bo kiedy robimy zakupy przez internet zawsze najpierw wskazujemy operatora naszej karty i system domyślnie sam podpowie nam od, których numery weryfikacyjny powinniśmy przepisać Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK FINANSOWY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Słuchaj podcastów TOK FM bez reklam. Wybierz pakiet "Aplikacja i WWW" i słuchaj wygodniej z telefonu! A w promocji Black Friday obowiązuje prawdziwe 50% zniżki!

KUP TERAZ 50% taniej

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA