REKLAMA

Lista OPP, czyli gdzie znaleźć organizację, której przekażemy 1 proc. podatku

Przewodnik Finansowy TOK FM
Data emisji:
2019-03-25 11:00
Czas trwania:
01:45 min.
Udostępnij:

Do końca kwietnia, kiedy trzeba rozliczyć PITy, zostało jeszcze trochę czasu. Wiem, że wiele osób już złożyło swój PIT, korzystając z nowej aplikacji udostępnionej przez ministerstwo finansów. Ale jeśli ktoś jeszcze tego nie zrobił - to teraz jest dobry moment, żeby zastanowić się, komu przekazać jeden procent naszego podatku. Z roku na rok osób, które to robią jest coraz więcej, bo jest to najprostsza z możliwych forma wsparcia wybranej przez siebie organizacji - nie musimy nic nigdzie wpłacać - po prostu wypełniamy odpowiednią rubrykę w naszym zeznaniu i załatwione. Rozwiń »


Najczęściej jest tak, że ktoś z naszych znajomych podsyła nam informację o osobie czy instytucji, którą warto wesprzeć. Ale co w sytuacji, jeśli chcielibyśmy wybrać samodzielnie, bez niczyjej podpowiedzi?

Wtedy trzeba pamiętać, że nasze pieniądze z podatku mogą trafić tylko do OPP, czyli organizacji pożytku publicznego, która musi być zatwierdzona przez państwo i zarejestrowana na oficjalnej liście OPP. Taki wykaz wszystkich organizacji, które mają odpowiedni status, można znaleźć...no właśnie - wcale nie na stronach ministerstwa pracy, jak było to przez wiele lat. Odkąd powstał Narodowy Instytut Wolności, czyli 2 lata temu, to on dysponuje pełną listą OPP. Nie jest to informacja, która przebiła się mocno do świadomości ludzi, dlatego właśnie o tym wspominam. Bo okazuje się, że gdy wpisze się w wyszukiwarkę hasło "lista OPP", to pierwsze odnośniki kierują nas na strony organizacji pozarządowych, a nie na strony organów państwa. Zatem jeszcze raz: jeśli ktoś chciałby przejrzeć wykaz Organizacji Pożytku Publicznego - powinien zajrzeć na strony Narodowego Instytutu Wolności. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik finansowy TOK FM Aleksandra Dziadykiewicz dzień dobry do końca kwietnia, czyli do momentu, kiedy trzeba rozliczyć swoje PIT-y zostało jeszcze trochę czasu wiem też zapewne wiele osób już złożyło swój PIT, korzystając z nowej aplikacji udostępnionej przez Ministerstwo Finansów, ale jeżeli ktoś jeszcze tego nie zrobił to teraz jest dobry moment, żeby zastanowić się komu przekazać 1 % naszego podatku z roku na rok liczba osób, które przekazują jedno Rozwiń » procent podatku jest coraz większa, bo w sumie jest to najprostsza z możliwych form wsparcia wybranej przez siebie organizacji wizja musimy nigdzie spłacać po prostu wypełniamy odpowiednią rubrykę w naszym zeznaniu podatkowym i załatwione treści jest także pokłosie z naszych znajomych podsyła nam informacje o sobie czy instytucji, którą warto wesprzeć, ale co w sytuacji, jeżeli chcielibyśmy wybrać samodzielnie bez niczyjej podpowiedzi wtedy trzeba pamiętać, że nasze pieniądze z podatku mogą trafić tylko do OPP, czyli organizacji pożytku publicznego, która musi być zatwierdzona przez państwo i zarejestrowana na oficjalnej liście OPP w taki wykaz wszystkich organizacji, które mają odpowiedni status można znaleźć no właśnie wcale nie na stronach ministerstwa pracy jak to było przez wiele lat, odkąd powstał Narodowy Instytut wolności, czyli 2 lata temu to właśnie on dysponuje pełną listą OPP i nie jest to informacja, która przebiła się do świadomości ludzi właśnie dlatego o tym, teraz wspominamy, bo okazuje się że, gdy pisze się w wyszukiwarkę hasło lista OPP to pierwsze odnośniki kierują nas do stron organizacji pozarządowych ani jego stroną organów państwa zatem jeszcze raz, jeżeli ktoś chciałby przeżyć oficjalny wykaz organizacji pożytku publicznego powinien zajrzeć na strony Narodowego Instytutu wolności Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK FINANSOWY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Słuchaj podcastów TOK FM bez reklam. Wybierz pakiet "Aplikacja i WWW" i słuchaj wygodniej z telefonu! A w promocji Black Friday obowiązuje prawdziwe 50% zniżki!

KUP TERAZ 50% taniej

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA